PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2016/02/03

TUTORIAL- Jak zrobić bardzo prostą kartkę walentynkową?

Na samym wstępie chciałabym zaznaczyć, że będzie to kartka, dla osób, które, podobnie jak ja, raczej nie maja zielonego pojęcia o cardmakingu ;) Ale mimo to może macie ochotę wykonać tę prosta walentynkową kartkę? A może będzie to początek przygody z kartkowaniem?Potrzebne będą:
- kolorowe papiery w odcieniach czerwieni i różu, ważne jest, aby przynajmniej jeden miał motyw serduszek, jeśli sie przyjrzycie to na szczycie  torcika na kartce tkwi serce :)
- klej do papieru, który daje się rozsmarować cienka warstwa i nie sprawia, że papier faluje,
- wydruk z drukarki z napisem "Dla Ciebie" lub innym o podobnej treści,
- biała kredka, marker lub pisak,
- nożyczki.

1. Z czerwonego papieru wycinamy pas o wymiarach: 30cm x 10 cm. Pas papieru zgiąć w połowie- w ten sposób otrzymujemy bazę kartki


2. Z kolorowych papierów w odcieniach różowych wycinamy następujące elementy o zaokrąglonych rogach:
- prostokąt o wymiarach 4x 2,2 cm
- prostokąt o wymiarach 3,2x 2,2 cm
- kwadrat o wymiarach 1,7 x 1,7 cm

Wydruk z napisem docinamy na prostokąt o wymiarach 4,7 cm x 1,3 cm. Na dole wycinamy falbankę. Można to zrobić specjalnymi nożyczkami, ale, jak ktoś nie ma, to wystarcza zwykłe. Elementy układamy na próbę w takim porządku, jak na poniższym zdjęciu:Wszystkie elementy przyklejamy symetrycznie na kartkę.


3. Białym pisakiem lub kredką, albo markerem malujemy nóżki stolika, na którym stoi walentynkowy tort ;)


Bardzo prosta kartka gotowa! Co o niej myślicie?Mam nadzieje, że osoby z oporami przed robieniem kartek poczują, że nie taki diabeł straszny ;) A pozostali chociaż może sie uśmiechną do tej propozycji ;)

Polecam papiery ozdobne ze sklepu dla kreatywnych 

>>>>>>>Creative Hobby<<<<<<<Serdecznie pozdrawiam!
|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...