2016/04/14

#8 - CYKLICZNE SZYDEŁKO - rzodkiewka


Na targowiskach i w sklepach można spotkać coraz więcej warzyw i to te pełne stragany natchnęły mnie do przedstawienia kursu na szydełkowe rzodkiewki.

Każdy może wykonać takie jakie chce: jedno, dwu lub trójkolorowe. To wszystko zależy od naszej weny oraz kolorów włóczki jakie mamy pod ręką :)

Niezbędne materiały to:
- włóczka w kolorze białym, różowym, czerwonym oraz zielonym;
- szydełko;
- igła z dużym oczkiem;
- nożyczki;
- watolina lub stare kawałki szmatek do wypchania robótki.

Dziś znów przygotowałam schematy graficzne. Mam nadzieję, że to ułatwi pracę.  Rzodkiewka składa się z dwóch liści i korzenia. 

Ja korzeń wykonałam z trzech kolorów:
1 i 2 rząd to kolor biały, 
3 rząd to kolor różowy,
a 4 rząd do końca to kolor czerwony.

Na sam koniec należy zszyć całą robótkę i gotowe. 
Prawda, że proste? Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami, bo czekam na to :)

 Projekt został przygotowany jako modyfikacja schematu z książki "Piękne kwiaty 100 modnych wzorów ozdoby na szydełku i drutach" Lesley Stanfield.

Dziś jest ostatni wpis Cyklicznego Szydełka prowadzonego przeze mnie, a praca w zespole dobiegła końca :) 
Nie ma się co smucić, chwytajcie szydełka w dłoń i pokazujcie koniecznie co powstaje, zachęcam Was również do odwiedzin mojego bloga Galeria Rzeczy Ładnych :)

Pozdrawiam
Paulyntolyna
**************************
ZASADY CYKLICZNEGO SZYDEŁKA:

Co dwa tygodnie będzie się pojawiał opis/tutorial jak wykonać na szydełku dany projekt. 

> Na dole każdego wpisu będziecie mogli linkować wasze prace, które wykonacie według podanego wzoru czy schematu. Oczywiście kolorystyka może być różna, jednak wykonanie projektu ściśle według naszych wskazówek. 

Co 4 zajęcia  (8 tygodni) będzie nagroda dla aktywnych,- spośród wszystkich prac jakie zostaną wykonane i dodane za pomocą linków, przeprowadzimy losowanie, a osoba która zostanie wylosowana otrzyma od Nas prezent niespodziankę (będą tu nagrody rzeczowe od naszych sponsorów, nagrody od naszych projektantek, bony na zakupy w sklepach z rękodziełem, rabaty zniżkowe... itp.) –
Jedna praca = 1 los / 4 prace = 4 losy! i większa szansa na nagrodę!

Na wykonanie projektu będziecie mieć 2 tygodnie, czyli do momentu kiedy pojawi się kolejny wpis. 

> Zajęcia z CYKLICZNEGO SZYDEŁKA będą się pojawiać w co drugi czwartek


**************************


No i rozstajemy się dziś z Paulyntolyną. 

Dziękujemy Ci Paulinko za wspaniale prowadzone zajęcia.

Druga edycja CYKLICZNEGO SZYDEŁKA dobiegła końca. Za dwa tygodnie (28 kwietnia) wyłonimy zwycięzcę spośród wszystkich uczestników zajęć drugiej edycji. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i zaangażowanie. 

A jeśli nadal chcielibyście brać udział w podobnych zajęciach z tego cyklu - napiszcie jakie są wasze propozycje, co chcielibyście z nami zrobić... Może jakieś bardziej skomplikowane projekty, a może coś zupełnie dla początkujących? 
- proste i podstawowe wzory i schematy;
- zabawki, zwierzątka;
- dekoracje typu granny square (poduszki, kocyki, girlandy, serwetki itp) 
- ubrania i akcesoria odzieżowe (torebki, szale, biżuterie)  
- i inne... 

Czekamy na Wasze propozycje. || FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||

*****************

6 comments:

 1. Przyłączam się do podziękowań dla Pauliny za tygodnie miłej szydełkowej zabawy. Byłoby super, gdyby powstały następne edycje cyklicznego szydełka. Podoba mi się pomysł z granny square. Każdy odcinek mógłby przedstawiać fragment większej pracy, np. poduszki lub kocyka.

  ReplyDelete
 2. Ślicznie się prezentują te rzodkiewki;)

  ReplyDelete
 3. Rzodkiewki rządzą;-) Ja sama nie szydełkuję ale podziwiam zawsze talent tych co potrafią;-)

  ReplyDelete
 4. Również przyłączam się do podziękowań a cykliczne szydełko uważam za inspirujące i koniecznie musi być większe projekty super:)

  ReplyDelete
 5. Oczywiscie, podziękowania się należą dla Pauliny. To była dobra motywacja do tworzenia. Szczerze mówiąc, to wolałabym tworzyć małe formy, do dużych brak cierpliwości i systematyczności. Chciałabym mieć cały warzywniak:)

  ReplyDelete
 6. Dziękuję Paulinie, że dzięki Jej kursom i zabawie mogłam wielu nowych rzeczy dowiedzieć się o szydełkowaniu i nieco podszkolić tą umiejętność:) Ja bym chciała nadal uczyć się szydełkowania, więc może teraz poszlibyśmy w jakieś zabawki, albo serwetki czy tym podobne elementy dekoracyjne?:)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...