PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2017/09/15

#5 METAMORFOZA: ZEGAR Z PUSZKI

Czas goni nieubłaganie... Stwierdzenie być może trywialne, ale prawdziwe. Ja od niedawna wojuję z czasem i wiecznie mi go brakuje, ale komu go nie brakuje ?:) Zgłębiając temat i poddając go niewielkiej analizie (co rzadko mi się zdarza, bo nie mam czasu haha), doszłam do wniosku, że być może brak czasu zwyczajnie wynika z braku zegarka. Być może antidotum na "niedoczas" i kluczem do organizacji jest właśnie zegar.

Mój zegar nie może być jednak zwyczajnym zegarem. Mój zegar musi być wyjątkowy, użyteczny, zawsze widoczny, wielozadaniowy i oczywiście tani!
Zobaczcie jak z puszki po mleku wyczarowałam dekoracyjny zegar, który jest jednocześnie pojemnikiem kuchennym.


Do wykonania zegara z puszki niezbędne są:
- puszka (Ja korzystam z puszek po mleku dla dzieci, ale świetnie sprawdzą się pojemniki po kawie, herbacie czy pralinach. Obawiam się, że puszki po pomidorach mogą być za małe.)
- mechanizm zegarowy (Z łatwością można do nabyć w sklepach internetowych.)
- farba w sprayu
- tkanina
- tasiemka
- klej, taśma dwustronna, nożyczki
- wkrętarka i wiertło

Zaczynamy od umycia i wysuszenia puszki.
Suchą puszkę malujemy farbą w sprayu. Ja pomalowałam na modny ostatnio miedziany kolor, ale wybór koloru należy do Was. Malujemy z pewnej odległości, przynajmniej dwukrotnie.

Gdy farba całkowicie wyschnie zabieramy się za wykonanie otworu pod mechanizm.
Wyznaczamy miejsce, w którym planujemy by znajdowały się wskazówki zegara i zaznaczamy je. Następnie wiertłem o odpowiedniej grubości robimy otwór. Jeśli nie macie wkrętarki i wiertła możecie wbić gruby gwóźdź. Pamiętajcie by przymierzyć, czy mechanizm mieści się w dziurce.


Teraz czas na przygotowanie elementu dekoracyjnego.  Ja swoją puszkę postanowiłam okleić dekoracyjną tkaniną. Zostały mi resztki z tapicerowania i odnawiania starych krzeseł. Ale można użyć wszystkiego: papieru, koronki, paska, tapety.
Jeśli macie kawałki starej tapety, wykorzystajcie je i dołączcie do naszego wrześniowego wyzwania - KLIK.
Materiał przycięłam na odpowiedni wymiar. To samo zrobiłam z dwoma kawałkami tasiemki, która ukryje nam zakończenie materiału.
Zarówno materiał jak i tasiemkę przyklejam jednocześnie na klej i taśmę dwustronną. Taśma przytrzyma materiał zanim klej na dobre zwiąże.


Materiał przykrył otwór na mechanizm zegarowy, musimy go teraz odnaleźć i zrobić dziurkę w materiale. Nacinamy po prostu materiał.

Ostatnim elementem jest umieszczenie mechanizmu zegarowego i zamocowanie wskazówek.


Puszka świetnie nadaje się jako pojemnik na przybory kuchenne. Mój zegar musiał zatem stanąć w kuchni. Kuchnia jest przecież centrum domu, a zegar jest w niej niezbędny.

Czy nie jest szałowy!?  
Jestem w nim zakochana - cały czas...
Jestem przekonana, że macie gdzieś puszkę, która tylko czeka by stać się zegarem. Chętnie zobaczę Wasze metamorfozy.

Wrzucajcie linki w komentarzu, a z pewnością Was odwiedzę. 


A wszystkie Wasze projekty możecie zgłaszać do naszego linkowego party - KLIK.

Kilka kreatywnych pomysłów znajdziecie też u mnie > kasiulove.blogspot.comPozdrawiam i słonecznej pogody życzę 

Kasia

18 comments:

 1. Replies
  1. Całe 30minut:) czasem tak jest, że projekty same wychodzą

   Delete
 2. Genialny pomysł! chętnie z niego skorzystam!

  ReplyDelete
 3. Zegar jest rewelacyjny, świetny pomysł i wykonanie :-)

  ReplyDelete
 4. Szałowy, to za mało powiedziane!!!!! Że też można tak wykorzystać puszkę, niesamowite!!!A ja tyle po kocie puszek wyrzucam....
  Pozdrawiam i czekam na więcej:))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jest na to rozwiązanie- musisz przekarmić koty:) One bedą miały jedzonko, a Ty puszki. Wszyscy bedą zadowoleni:)
   Dzieki, że wpadłaś.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...