PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2016/01/19

TUTORIAL-Jak zapakowac butelkę w jedwabną chustkę?

Witajcie! Dziś chciałabym zapoznać was nieco z japońska metodą pakowania prezentów furoshiki. Z furoshiki mozecie też zrobic rodzaj przenośnej torby. Tradycyjnie pakuje się w kwadratową chustkę z jedwabiu lub bawełny, ostatnio są też nowoczesne furoshiki z materiałow sztucznych. Wszystko, czego będziemy potrzebować to kwadratowa spora jedwabna chustka oraz dwie gumki aptekarskie. Można w tym celu nabyć oryginalna japońską chustę furoshiki, ale myślę, że na początek wystarczy duża apaszka - ważne, żeby materiał był dość sztywny i niezbyt lejący. Potrzebujemy oczywiście przedmiot do zapakowania - w naszym przypadku butelkę z winem musującym.
1. Rozkładamy chustkę i umieszczamy na środku butelkę z winem:


2. Następnie część chustki zakładamy w taki sposób:


3. Podciągamy chustkę do butelki i drapujemy wokół szyjki.


4. Udrapowaną tkaninę przymocowujemy do szyjki butelki gumka recepturką.


5. Tę samą procedurę powtarzamy z druga połowa chustki.


6. Po bokach butelki chustka ma dwa dlugie rogi, które wyciągamy.7. I zakładamy na siebie po tej stronie butelki, która wg. nas ma byc tylną częścia zapakowanej butelki.


8. Rogi chustki przekładamy na przednią stronę butelki przy jej szyjce.


9. I zawiązujemy.


10. Jesli ktoś uzna, że tak może pozostać to w tym momencie butelka jest zapakowana, ja zawiązałam końce jeszcze raz. I oto nasza japońska elegantka ;)A tu jeszcze w wersji "męskiej"- czarno-białej, którą zapakowałam dla dziadka na prezent na jego święto. 


Tę butelkę mogliście również zobaczyć, jako inspirację w naszym aktualnym wyzwaniu "Dla babci, dla dziadka", do którego Was serdecznie zapraszamy. Jeszcze macie kilka dni, aby zgłosić Wasze prace! Zapraszamy Was serdecznie do udziału.
A tutaj jeszcze kilka inspiracji furoshiki z sieci:

(źródło zdjęć: http://mottainai.info/english/)(źródło zdjęć: http://www.swansosweet.com/)

Ja jestem zachwycona. Powiem wam, że jestem wielka fanka Japonii i pewnie jeszcze nie raz się tu cos japońskiego z mojej strony pojawi. Macie ochotę?

Pozdrawiam!|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||

5 comments:

 1. Ciekawy post, kolejna informacja do przyswojenia :) i wykorzystania.
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 2. Ciekawie się to prezentuje. :)

  Przy okazji, chciałabym zaprosić do mojej wymianki całorocznej. Coś dla tych co lubią dostawać niespodzianki i kochają dawanie.
  Pozdrawiam. :)
  marysseprobuje.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. ja skorzystałam z kursiku - można zobaczyć tutaj: http://akrimdolls.blogspot.com/2016/03/czesc-kochani-dawno-nic-nie-pisaam-bo.html

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...