2016/01/31

NIEDZIELNA SZKÓŁKA- TUTORIAL- Szydełkowe ochraniacze na łydki.

Jak wykonać szydełkowe ochraniacze na łydki?

Szybkie w wykonaniu, ciepłe i jakie efektowne dla Ciebie i dla bliskiej Ci osobie.

Dziś pokaże jak zrobić ochraniacze na łydki dwuletniego dziecka, ale tak samo możesz zrobić je dla siebie, po prostu dodaj większą ilość oczek w łańcuszku na początku.

1.Potrzebujesz: włóczkę, szydełko i tasiemkę.

2.Zrób odpowiednią ilość oczek w łańcuszku oraz zamknij pierwsze oczko z ostatnim oczkiem ścisłym. Sprawdź czy powstały okręg wsuniesz swobodnie na łydkę.


3.Zrób jedno oczko łańcuszka- jest to pierwszy półsłupek. Następnie resztę oczek przerób półsłupkami. Rząd zakończ oczkiem ścisłym.


4. Kolejny rząd rozpocznij 3 oczkami łańcuszka –jest to słupek. Następne oczka przerób słupkami. Rząd zamknij oczkiem ścisłym.


5.Powtarzaj czynność tak długo aż uzyskasz odpowiednią długość (długość łydki). Wykonuj na zmianę rząd półsłupków i słupków.

6.Gdy już nasze ochraniacze będą miały odpowiednią długość, kolejny rząd zaczniemy od słupków potrójnych.

7. Wykonaj 7 oczek łańcuszka ( 6 oczek to słupek potrójny+ 1 oczko), opuść jedno oczko i w kolejnym oczku przerób słupek potrójny. Zrób jedno oczko łańcuszka, opuść jedno oczko w rzędzie i w kolejnym oczku zrób słupek potrójny. Powtarzaj do końca rzędu. Zamknij rząd oczkiem ścisłym.


8.Kolejny rząd rozpocznij jednym oczkiem łańcuszka –jest to półsłupek. Kolejne oczka przerób półsłupkami, pamiętaj o oczkach pomiędzy słupkami potrójnymi, w nich również zrób półsłupek. Rząd zakończ oczkiem ścisłym.9.Kolejny rząd przerób półsłupkami. Ja zrobiłam w sumie 3 rzędy półsłupków nad słupkami potrójnymi. Możesz zrobić więcej rzędów lub dodać jeszcze rząd słupków. Zrób tak żeby Tobie się podobało.


11.Gotowy ochraniacz10.Pomiędzy słupkami potrójnymi przełóż na zmianę tasiemkę i zawiąż kokardę. To nada dziewczęcy urok Twoim ochraniaczom.


11.Powtórz wszystkie punkty dla drugiego ochraniacza na drugą nogę.

Gdy już oba ochraniacze są gotowe, wystarczy je założyć i wyjść na ulicę by wszyscy mogli zobaczyć Twoje dzieło.*************************************

Nie macie materiałów? 

To zpraszamy na zakupy do PASMANTERII NowakiRównież możecie je wygrać w naszym wyzwaniu!!!
Więcej szczegółów znajdziecie >>>TUTAJ<<<


Albo zakupić  >>>TUTAJ<<<
Szydełko także Pasmanteria Nowaki


A po tasiemkę natomiast zapraszamy do sklemy Commoda


PozdrawiamEinfa 
|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||

*****************

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...