2016/09/29

#19 CYKLICZNE SZYDEŁKO - edycja V - Buciki dla niemowlęcia

Witam serdecznie! 

Dziś bedzie moja premiera na zajęciach Cyklicznego Szydełka. Mam nadzieję, że Wam się spodoba, a postanowiłam zrobić dla Was takie oto słodkie buciki dla niemowlęcia, moga być też dla lalki. Wszystko zależy od rozmiaru szydełka i włóczki.

Potrzebne bedą:

- włóczka i szydełkow odpowiednim rozmiarze. Moje były robione szydełkiem 2,5 i raczej nadają się dla lalki. Trzeba popróbować na dana nóżkę dziecięcą ;)
- igła do szycia wełny

Robimy łańczuszek z 11 o. + 3 o. zwrotne


Wbijamy szydełko w czwarte o. łańcuszka i przerabiamy 10 półsłupków. Nastepnie w 11 o. robimy 3 półsłupki i robimy jeszcze 10 półsłupków po drugiej stronie łańcuszka, w początkowym o. robimy jeszcze dwa półsłupki, tak, ze na obu końcach mamy 3 półsłupki.Przerabiamy półsłupki w okrążeniach. W pierwszym półsłupku robimy dwa o. łańcuszka i 1 półsłupek, nastepnie 10 półsłupków, po 2 półsłupki w każdym z 3 półsłupków poprzedniego rzędu, 10 półsłupków i po dwa półśłupki w pozostałych dwóch półsłupkach.


Następnie robimy 2 o. łańcuszka, 2 półsłupki w pierwszym półsłupku poprzedniego okrążenia, 11 półśłupków, 2 półsłupki w jednym półsłupku z poprzedniego okrążenia, 1 półsłupek, 2 półsłupki w jednym z poprzedniego okrążenia, 1 półsłupek, 2 półsłupki w jednym półsłupku z porzedniego okrążenia, 11 półsłupków, 2 półsłupki w jednym półsłupku z porzedniego okrążenia, 1 półsłupek, 2 półsłupki w jeden półsłupek z poprzedniego okrążenia.


W ten sposób wykonujemy jeszcze trzy okrążenia, za każdym razem zwieksza się nam liczba półsłupków pomiędzy półsłupkami podwójnymi w danym okrążeniu. A sa to odpowiednio: 12 półsłupków, 13 półsłupków i 14 półsłupków, oraz odpowiednio: 2 półsłupki, 3 i 4 półsłupki. Podeszwa jest gotowa. 


Teraz robimy jedno okrążenie dookola podeszwy bez dodawania półsłupków, wkłówając jednak szydełko w tylną nitkę poprzedniego rzędu.


I jeszcze jeden rząd półsłupków- bucik zaczyna "podnosić sie do góry". Odcinamy nitkę.


Rozpoczynamy od srodka podeszwy i w srodkowym półsłupku robimy: 3 o. łańcuszka i 4 słupki. Teraz będziemy musieli wykonywać rzędy poprzecznie, tak, jak pokazują strzałki na zdjęciu (od boku do boku) za każdym razem zaczepiając o brzegi podeszwy każdy rząd. W ten sposób zamkniemy przód bucika.
Robimy 11 rzędów:

rząd 1-3 : polslupki, na ppoczątku i na koncu kazdego rzedu robimy po dwa półsłupki w pierwszym i osttanim półsłupku poprzednigoe rzędu

rząd 4: słupki

rząd 5-6: polslupki, na ppoczątku i na koncu kazdego rzedu robimy po dwa półsłupki w pierwszym i ostatnim półsłupku poprzednie rzędu

rząd 7: półsłupki

rząd 8: słupki

rząd 9-10: półsłupki

rząd 11: polslupki, na ppoczątku i na koncu kazdego rzedu robimy po dwa półsłupki w pierwszym i osttanim półsłupku poprzednie rzędu

Na końcu powinnyśmy otrzymać 18 półsłupków


Oto bucik zamkniety z przodu.Teraz zamykamy tył bucika pracując dookoła i spowrotem, tak, jak pokazują strzałki na zdjęciu i zaczepiając każdy rząd w  rzedach przodu bucika.Wykonujemy 8 rzędów półsłupków, docelowo z przodu bucika powinny zostać 2 półsłupki.


Tak samo robimy drugi bucik. Teraz pora na kwiatki do ozdoby. 

Biała obręcz: robimy 15 o. lańcuszka, które zamykamy w kołko oczkiem ścisłym, nastepnie w kółku wykonujemy 4. o. łańcuszka i 42 słupków odzielonych od siebie 1 o. łańcuszka.


Czerwone kółko: robimy 5 o. łańcuszka, które zamykamy oczkiem ścisłym w kólko, w kółku robiny 2 o. łańcuszka i 11 półsłupków.


Wkładamy czerwone kółko do środka białej obręczy.


Kwiatki naszywamy z przodu bucików.Zapraszam do wrzucania waszych bucików do żabki 
do 13 października

Już się nie mogę doczekać!

Zasady "Cyklicznego Szydełka" znajdziecie >>tutaj<<. 

Przypominam, że pod koniec każdej edycji miedzy wszystkimi uczestnikami którzy wizięli udział w zabawie i dziergali razem z nami jest losowana nagroda rzeczowa.

A jeśli potrzebujecie włóczek na ten projekt 
to zapraszam na zakupy do sklepu >>Liloppi<<
gdzie rabatem 5% na hasło: 

cykliczne_szydelko


możecie zakupić przepiękne włóczki na te właśnie projekty.
Pozdrawiam i zapraszam do wspólnego dziergania.
8 comments:

 1. Fantastyczne! Właśnie szukałam jakiegoś schematu na takie buciki.. Dzięki.
  Zabieram się za moje teraz.

  ReplyDelete
 2. Słodkie! Szkoda, ze nie mam maleńkiej dziewczyneczki ;-) chyba ze zaadoptuję wzór na dużo większą stópkę ;-) pozdrawiam!

  ReplyDelete
 3. No i spóźniłam się...A tak chciałam zdążyć wziąć udział w zabawie..
  http://robotkipodrobinia.blogspot.com/2016/10/jak-ten-czas-szybko-leci.html
  Pozdrawiam,
  Kasia

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zapraszamy zatem na kolejne zajecia - DYNIA. to ostatnie w edycji V. Potem beda nagrody za udział. Zapraszam do wspólnego dziergania.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...