PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2017/04/18

TUTORIAL - Kartka z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej

Witajcie,
dziś mam dla Was przepis na kartkę z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej

Jak zawsze zaczynamy od niezbędnych materiałów:Będą nam potrzebne:


  • kartka bazowa w kolorze białym oraz dwie kartki z jednej kolekcji papierów scrapbookingowych o wzajemnie dopełniających się kolorach (ja wybrałam beżowy i błękitny),
  • tekturka z komunijnym motywem -tutaj widzicie projekt firmy "MiszMasz",
  • perełki białe lub innym, wybranym przez Was kolorze,
  • dziurkacz brzegowy zaokrąglający rogi (w przypadku braku dziurkacza możecie użyć monety i w ten sposób odrysować okrągły róg, który potem wytniecie),
  • tusz do stempli postarzający w kolorze brązowym-polecam Vintage Photo,
  • odrobinę kwiatków w kolorach pasujących do papieru scrapbookingowego i wybranej przez Was tonacji,
  • sznurek lniany w kolorze białym -jeśli go nie posiadacie użyjcie np wstążki;
  • oraz klej, nożyczki, linijka, ołówek, kostki 3D.


Rozpoczynamy od przycięcia rogów Waszych trzech kartek:


 Następnie tuszujemy kartki scrapbookingowe na brzegach tak, aby jak najciemniejszy kolor znajdował się na krańcach kartek a rozjaśniał się do środka:Kolejny etap to ozdobienie tekturki. Najpierw lekko przecieramy ją tuszem, co doda jej głębi (polecam również zaczynać od brzegów ku środkowi), a następnie przy pomocy kleju przyklejamy koraliki-perełki na kształt winnych gron (w przypadku tej tekturki mamy już podpowiedź co do umiejscowienia ozdób w jej wzorze).Po zakończeniu przyklejania układamy kompozycję kwiatowo-sznurkową na naszej tekturce i przyklejamy ją przy użyciu kleju do najmniejszej kartki scrapbookingowej. Dodatkowo możemy na nasz lniany sznureczek nawlec kilka perełek dla większego efektu i uzupełnić pracę gazą.Teraz, aby skończyć naszą kartkę, wystarczy tylko nakleić przy pomocy kostek 3D wierzchni papier scrapbookingowy wraz z tekturką i kompozycją na papier spodni a całość dokleić do kartki.
Uzyskujemy taki oto efekt:Mam nadzieję, że moja kartka przypadła Wam do gustu a jej "produkcja" poszła szybko i przyjemnie :-)
Dziękuję za udział w moim tutorialu i zapraszam po dalsze inspiracje.

Pozdrawiam

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...