PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2017/04/28

TUTORIAL - MINI ALBUMIK

Witajcie

Dziś mam dla Was pomysł na wykonanie mini albumiku. 
Mój albumik przeznaczony jest dla malutkiej dziewczynki a przeważający kolor to - róż ☺:-)

Jak zwykle rozpoczynamy od niezbędnych materiałów:
Po pierwsze potrzebna jest nam baza albumowa, biała, kwadratowa i harmonijkowa, w moim przypadku o wymiarach 10,5 cm na 10,5 cm.

Następnie:  • papiery scrapbookingowe w pasujących do siebie kolorach, przycięte do wymiarów 10 cm na 10 cm (10 sztuk);
  • papiery scrapbookingowe j.w. przycięte do wymiarów 9,5 cm na 9,5 cm w ilości 4 sztuk;
  • 6 sztuk papieru scrapbookingowego przyciętego do wymiaru 10 cm na 4,5 cm;
  • tasiemki, koronki, wstążki, sznurki w kolorze białym;
  • tekturki z motywem małego dziecka, bucików, wózeczków itp.;
  • kilka różowych różyczek i guziczków;
  • serwetki - podkładki pod filiżanki.


oraz oczywiście:

klej, nożyczki, ołówek, linijka, kostki 3D;Opcjonalnie-perły w płynie.


Po pierwsze naklejamy przycięte do rozmiaru 10x10 cm papiery do każdej strony albumu:

 Następnie naklejamy na 2 papiery o wymiarach 9,5 na 9,5 cm na większości powierzchni kostki 3 D i za ich pomocą mocujemy papier do dowolnie wybranych, obklejonych stron. 
W ten sam sposób postępujemy z dwoma wąskimi paskami papieru, z tym że przyklejamy je pionowo. Dwa pozostałe paski podklejamy kostkami 3D z trzech stron tworząc po przyklejeniu na kartkę otwartą od góry kieszonkę.Poszczególne ozdoby w postaci koronki, tekturek, napisów mocujemy do wybranych przez nas stron albumu naprzemiennie (chodzi o to, aby np dwie kieszonki nie sąsiadowały ze sobą).Następnie wykonujemy okładkę albumu: przód i tył. Dwa pozostałe papiery o wymiarach 10 cm na 10 cm przyklejamy do okładek z tym, ze pod tylną okładkę podklejamy wstążkę, która będzie nam służyć jako wiązanie naszego mini albumiku:


Do okładki przy pomocy kostek 3D doklejamy papier o rozmiarach 9,5 cm na 9,5 cm. Podobnie postępujemy z przednią okładką pomijając wstążkę.
Teraz przystępujemy do wykonania kieszonki, którą umieścimy na jednej z kartek albumiku.


Potrzebne nam będą trzy kawałki papieru: 
bazowy, przycięty do wymiaru 8 na 5 cm
dwa papiery, z których wykonamy "drzwiczki" przycięte do wymiarów 5  na 5 cm. Te dwa papiery zaginamy do środka w odległości 1 cm od prawego brzegu jeden i od lewego brzegu drugi. Następnie doklejamy zagięciem papier "drzwiczkowy" do spodu węższej części papieru bazowego a papier bazowy z kolei mocujemy do kartki w albumie wcześniej podklejając pod spód wstążkę, na którą nasze okienko będzie się zamykać.
 Teraz wystarczy już tylko ozdobić okienko w środku koronką i zawiązać kokardkę-i powstaje miejsce na super zdjęcie ukryte w okienku. 
Uwaga: naklejając tekturki, napisy czy koronki w środku pracy pamiętajcie proszę aby pozostawiać miejsce, w którym zmieści się malutkie, choćby legitymacyjne zdjęcie:-)Ostatni etap naszej pracy to ozdobienie okładki albumu. Ja użyłam do tego serwetki, sznurka, odrobiny koronki i trzech papierowych różyczek. Przy układaniu kompozycji a przed jej przyklejeniem sprawdźcie proszę gdzie wypada Wam wiązanie wstążki-tak aby wypadała we właściwym, oczekiwanym miejscu pracy.
Oczywiście wg uznania ozdabiacie tylną okładkę albumu-ja nakleiłam tam tekturowego konika na biegunach. 
Do ozdobienia okładki albo środka kartek można użyć perełek w płynie zamiast albo obok guziczków-to już pozostawiam Waszej inwencji twórczej:-)Teraz nie pozostaje Wam już nic innego jak cieszyć się pięknem Waszej pracy-i wymyślać komu moglibyście ją podarować:-)Mam nadzieję, że zachęciłam Was do stworzenia pięknej, niezwykłej pamiątki na chrzest, narodziny czy roczek malutkiej dziewczynki-mam nadzieję, że będziecie mieć przy tej pracy tyle samo radości co ja, kiedy ją dla Was wymyślałam...

Miłego tworzenia!

Z gorącymi pozdrowieniami:

2 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...