2017/04/28

TUTORIAL - MINI ALBUMIK

Witajcie

Dziś mam dla Was pomysł na wykonanie mini albumiku. 
Mój albumik przeznaczony jest dla malutkiej dziewczynki a przeważający kolor to - róż ☺:-)

Jak zwykle rozpoczynamy od niezbędnych materiałów:
Po pierwsze potrzebna jest nam baza albumowa, biała, kwadratowa i harmonijkowa, w moim przypadku o wymiarach 10,5 cm na 10,5 cm.

Następnie:  • papiery scrapbookingowe w pasujących do siebie kolorach, przycięte do wymiarów 10 cm na 10 cm (10 sztuk);
  • papiery scrapbookingowe j.w. przycięte do wymiarów 9,5 cm na 9,5 cm w ilości 4 sztuk;
  • 6 sztuk papieru scrapbookingowego przyciętego do wymiaru 10 cm na 4,5 cm;
  • tasiemki, koronki, wstążki, sznurki w kolorze białym;
  • tekturki z motywem małego dziecka, bucików, wózeczków itp.;
  • kilka różowych różyczek i guziczków;
  • serwetki - podkładki pod filiżanki.


oraz oczywiście:

klej, nożyczki, ołówek, linijka, kostki 3D;Opcjonalnie-perły w płynie.


Po pierwsze naklejamy przycięte do rozmiaru 10x10 cm papiery do każdej strony albumu:

 Następnie naklejamy na 2 papiery o wymiarach 9,5 na 9,5 cm na większości powierzchni kostki 3 D i za ich pomocą mocujemy papier do dowolnie wybranych, obklejonych stron. 
W ten sam sposób postępujemy z dwoma wąskimi paskami papieru, z tym że przyklejamy je pionowo. Dwa pozostałe paski podklejamy kostkami 3D z trzech stron tworząc po przyklejeniu na kartkę otwartą od góry kieszonkę.Poszczególne ozdoby w postaci koronki, tekturek, napisów mocujemy do wybranych przez nas stron albumu naprzemiennie (chodzi o to, aby np dwie kieszonki nie sąsiadowały ze sobą).Następnie wykonujemy okładkę albumu: przód i tył. Dwa pozostałe papiery o wymiarach 10 cm na 10 cm przyklejamy do okładek z tym, ze pod tylną okładkę podklejamy wstążkę, która będzie nam służyć jako wiązanie naszego mini albumiku:


Do okładki przy pomocy kostek 3D doklejamy papier o rozmiarach 9,5 cm na 9,5 cm. Podobnie postępujemy z przednią okładką pomijając wstążkę.
Teraz przystępujemy do wykonania kieszonki, którą umieścimy na jednej z kartek albumiku.


Potrzebne nam będą trzy kawałki papieru: 
bazowy, przycięty do wymiaru 8 na 5 cm
dwa papiery, z których wykonamy "drzwiczki" przycięte do wymiarów 5  na 5 cm. Te dwa papiery zaginamy do środka w odległości 1 cm od prawego brzegu jeden i od lewego brzegu drugi. Następnie doklejamy zagięciem papier "drzwiczkowy" do spodu węższej części papieru bazowego a papier bazowy z kolei mocujemy do kartki w albumie wcześniej podklejając pod spód wstążkę, na którą nasze okienko będzie się zamykać.
 Teraz wystarczy już tylko ozdobić okienko w środku koronką i zawiązać kokardkę-i powstaje miejsce na super zdjęcie ukryte w okienku. 
Uwaga: naklejając tekturki, napisy czy koronki w środku pracy pamiętajcie proszę aby pozostawiać miejsce, w którym zmieści się malutkie, choćby legitymacyjne zdjęcie:-)Ostatni etap naszej pracy to ozdobienie okładki albumu. Ja użyłam do tego serwetki, sznurka, odrobiny koronki i trzech papierowych różyczek. Przy układaniu kompozycji a przed jej przyklejeniem sprawdźcie proszę gdzie wypada Wam wiązanie wstążki-tak aby wypadała we właściwym, oczekiwanym miejscu pracy.
Oczywiście wg uznania ozdabiacie tylną okładkę albumu-ja nakleiłam tam tekturowego konika na biegunach. 
Do ozdobienia okładki albo środka kartek można użyć perełek w płynie zamiast albo obok guziczków-to już pozostawiam Waszej inwencji twórczej:-)Teraz nie pozostaje Wam już nic innego jak cieszyć się pięknem Waszej pracy-i wymyślać komu moglibyście ją podarować:-)Mam nadzieję, że zachęciłam Was do stworzenia pięknej, niezwykłej pamiątki na chrzest, narodziny czy roczek malutkiej dziewczynki-mam nadzieję, że będziecie mieć przy tej pracy tyle samo radości co ja, kiedy ją dla Was wymyślałam...

Miłego tworzenia!

Z gorącymi pozdrowieniami:

2 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...