2020/12/09

GOŚCINNE WYSTĘPY / SANDII / ATB

Witajcie Kochani. 

Miło mi Was poznać jestem Sandii i jest mi bardzo mi bardzo miło, że mogę wystąpić gościnnie na blogu DIY. 

Przygotowałam dzisiaj dla Was tutorial na Artist trading blocks - vintagowe misie. Może wiele osób nie wie co to za forma, ale już szybko wyjaśniam podobnie jak Atc i inchies, Atb też należy do małych form do ozdabiania z tym, że ma 3 różne rozmiary w kształcie kwadratu  5cm, 7,5 cm i 10 cm. Możecie je ozdobić podobnie jak Atc czy to papierami do scrapbookingu, mixed mediami czy tez pójść w kierunku decoupage. 

Ja wybrałam sobie technikę  decoupage :) z pięknymi papierami ryżowymi od Itd Collection

Potrzebujecie :

Papier ryżowy ( taki jak Wam odpowiada)

Bitumen

Pędzle

Klej do decoupage

Lakier matt do decoupage

Biała farba akrylowa

Gel 3d  

Chusteczki nawilżane ( ja szmatki bawełnianej i czystej wody bo akurat skończyły mi się moje chusteczki)

Atb ( Ja mam gotowe do sklejenia, ale Wy możecie sami zrobić z beermaty, jeżeli nie posiadacie gotowej bazy)

Nóżki ( ja użyłam starych korali) opcjonalnie

Sznurek jutowy- opcjonalnie

Patyna w paście plus gąbeczka( możecie użyć zwykłego zmywaka kuchennego) opcjonalnie

Metalowe dodatki opcjonalnie

Dlaczego piszę że opcjonalnie, ponieważ nie każdy z Was będzie miał akurat te  rzeczy co ja, ale możecie użyć tego co akurat macie :). 

Bierzemy nasze pudełko ma ono 6 części i musimy je ze sobą skleić i pozostawić do wyschnięcia tak około 30 min. Po tym czasie malujemy nasze Atb biała farbą co najmniej dwa razy.


Po tym etapie czekamy aż nasza farba dobrze wyschnie, wtedy bierzemy papier ścierny ja używam 220 i szlifujemy. 

A teraz bierzemy klej i nasz papier ryżowy i zabieramy się za dopasowanie i klejenie. Resztki papieru ryżowego,które będą wystawać po za naszą wielkość Atb musimy je usunąć używając papieru ściernego, ale pamiętajcie aż klej dobrze wyschnie wtedy możecie działać.

Przód i tył Atb
 
Górę i dół pudełka ozdobiłam w zieloną kratkę,a na boki użyłam czerwonej kratki używając również papieru ryżowego od Itd Collection.

 

Posmarujcie każdy bok co najmniej dwa razy matowym lakierem. 

A teraz coś co bardzo lubię brudzenie :)

Bierzemy nasz bitumen i pędzelek moczymy i smarujemy nasze boki, oczywiście po kolei :), abyśmy się nie pobrudzili za bardzo. 

 

Pamiętajcie po każdym takim przetarciu szmatką moczymy ją w wodzie i tak powtarzamy tę czynność kilka razy bitum znowu moczymy szmatkę w wodzie i wycieramy bitum, aż do uzyskania pożądanego efektu i wymieniajcie wodę na czystą :). 

Gdy skończymy każdy nasz bok brudzić możemy się zabrać za nasze rogi pudełka aby je też przybrudzić i żeby nabrały charakteru. Teraz czas na naszą patynę w paście i gąbeczkę :).


Moczymy gąbeczkę w naszej patynie i tapujemy rogi i boki. Ja mam nałożone 3 warstwy patyny, ale odstęp pomiędzy nakładaniem kolejnej warstwy to około godziny. Patyna ma  to do siebie, że długo się lepi.

 

 

Gdy skończymy nakładać nasze warstwy patyny, możemy przygotować sobie dodatki takie jakie Wam pasują.

Ja wybrałam sobie sznurek jutowy i stare korale, miały kolor zielni i idealnie mi się wpasowały w klimat vintage. Przygotowałam sobie również metalowe kółka i śrubki  na boki pudełka.
 
Korali użyłam jako nóżek  pudełka a 5 koral ze sznurkiem przykleiłam na górną część pudełka.

Na sam koniec dodałam chlapań w 3 kolorach- żółty, czerwony i zielony :) aby Atb nabrało jeszcze bardziej vintagowego klimatu :)

tutaj zdjecia:
 
Mam nadzieję, że tutorial się podobał i skorzystacie z niego. Było mi bardzo miło zrobić ten tutorial a tymczasem życzę Wam twórczych dni. Pozdrawiam Sandii :).


4 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...