2021/01/30

GOŚCINNE WYSTĘPY / Flo-art by Marta / Kartka pop-up twist

Mam na imię Marta i zajmuję się szeroko rozumianym rękodziełem, florystyką, robieniem dekoracji na różne okoliczności np. świąteczne oraz scrapbookingiem. Większość moich prac jest na mojej stronie FB Flo-art by Marta, na którą serdecznie zapraszam ;). Od małego ciągnęło mnie do kwiatów i papieru. Scrap pojawił się u mnie kilka lat temu i został. Prywatnie jestem świeżo upieczoną mamą (Lilka ma już roczek, nie wiem kiedy to zleciało) i właśnie wracam do pracy w dość dużej firmie transportowej jako spedytor. Pokończyłam kilka szkół i kursów, bo lubię się uczyć i jestem multizadaniowa, a poza tym szybko się nudzę ;) Mogę być farmaceutką, florystką czy panią od angielskiego ;)

 


Dziś przychodzę do Was z kartką jaką przygotowałam na dzień Babci i Dziadka.

Ale oczywiście możecie wykonać ją na dowolną okazje! 

Chcę przedstawić Wam mój sposób tworzenia kartki pop-up twist. W sieci znajdziecie bardzo dużo tutoriali, ale każdy robi troszeczkę inaczej, więc zapraszam do sprawdzenia mojego sposobu ;)

Potrzebujemy:

-bazę kartki kwadrat 15x15cm plus w środku bigowanie na 1cm czyli 31x15cm i 2 paski o wym. 30cm x 9,5cm

-klej, taśmę, linijkę, nożyczki, radełko i coś do ozdabiania

-i oczywiście papier scrapowy, u mnie Altair Art - Aurora. (2 arkusze 30x30 powinny wystarczyć)


Zaczynamy od przygotowania bazy kartki bigowanej jak na zdjęciu. Następnie docinamy wybrany papier scrapowy (4szt) zostawiając margines (u mnie 14,5cm) oraz (opcjonalnie) przejeżdżamy radełkiem lub można użyć wykrojnika.

Oklejamy wszystkie 4 strony bazy na płasko, nakładając klej dopiero za śladem radełka. Na przednią stronę docinamy drugi mniejszy kwadrat (u mnie 13,5), przejeżdżamy radełkiem i przyklejamy na dystansie, by stworzyć efekt 3d. (może być na bermacie, tekturze, piance kto co lubi ;) Ja dodatkowo wycięłam ozdobny kawałek papieru i również przykleiłam na dystansie.


Teraz czas na środek. Zbigowany na krzyż pasek składamy w tzw. strzałkę. Składając na pół oba "skrzydełka" przyciągamy do siebie i przyklejamy trójkącik tylko do dołu bazy. Rozkładamy i przyklejamy na niego drugi pasek (zbigowany 3 razy -2 do środka i 1 na zewnątrz, by powstała harmonijka) klejąc tylko rogi po przekątnej np. taśmą (wygodniej) i delikatnie składamy. Zostało nam przykleić trójkącik od strzałki do góry bazy, pamiętając by wyrównać górę z dołem. Radzę, aby zanim przykleicie górę, wykleić sobie harmonijkę, bo potem ciężko ;)


I teraz najprzyjemniejsza część czyli ozdabianie i tu już pełna dowolność ;) Ja użyłam ramkę owal (z wykrojnika) i ozdobiłam ją po bokach elementami wyciętymi z arkusza. 


Przykleiłam także na dystansie, ale tylko na brzegach, ponieważ to będzie ramka na zdjęcie. Tekturkowy napis "dziadkom", kilka perełek, do środka życzenia i zdjęcia wnuczki na harmonijkę i gotowe ;)

Niezmiernie mi miło, że moja praca została nagrodzona w grudniowym wyzwaniu mapkowym oraz w wyzwaniu Anioły. Jest to dla mnie duże wyróżnienie. Dziękuję też za zaproszenie na Gościnne Występy na blogu DIY 😊

6 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...