PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2016/06/03

TUTORIAL - Kokarda jak kwiat lotosu

Cześć!

Pakowanie prezentów czasami przysparza bólu głowy, szczególnie gdy trzeba to zrobić szybko ;-) Moim pomysłem jest zrobienie efektownej kokardy nawet do zwykłego, szarego pudełka. Robi wrażenie i jest po prostu ładna;-) Dlatego dzisiaj pokażę Wam jak w kilku szybkich krokach zrobić efektowną kokardę kształtem przypominającą kwiat lotosu. 

Zatem do dzieła!Potrzebne będą:Tniemy wstążki na kawałki o długościach 2x35cm, 2x30cm (szersza wstążka), 2x30cm, 4x25cm, 4x20cm i 1x10cm (węższa wstążka).


Następnie na jednym końcu wstążki formujemy pętelkę...


... a potem drugą na jej drugim końcu.


Tak samo postępujemy ze wszystkimi kawałkami wstążki, prócz ostatniego, najkrótszego, pojedynczego kawałka.


Mając gotowe wstążkowe "ósemki" składamy naszą kokardę zaczynając od najszerszego i najdłuższego kawałka. Bierzemy pistolet z klejem na gorąco i sklejamy poszczególne warstwy kokardy. Uważajcie na palce, bo klejem można się poparzyć!Staramy się aby każdą kolejną "ósemkę" z pary takich samych ułożyć pod kątem 90 stopni. Gdy przechodzimy do układania mniejszej ósemki wpasowujemy ją pomiędzy dwie poprzednie. 


Trochę to brzmi skomplikowanie ale podążając za zdjęciami stwierdzicie, że wcale takie nie jest;-)


;-)


Z ostatniego pojedynczego fragmentu wstążki formujemy kółko i przyklejamy klejem na wierzchu.


Kokarda gotowa! Moim zdaniem do złudzenia przypomina kwiat lotosu, czyż nie?


Gotową kokardę wystarczy przymocować do prezentu i efekt "wow" murowany;-)
I jak? Prawda że proste? Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój tutorial. Jeśli tak będzie dajcie znać w komentarzu. 
Jeśli pokusicie się o zrobienie podobnej kokardy to wpiszcie link poniżej, z chęcią Was odwiedzę. 

Na koniec małe przypomnienie, że wszystkie niezbędne produkty do zrobienia kokardy i nie tylko, możecie zakupić u naszego sponsora, Creative Hobby.

Tymczasem pozdrawiam i zachęcam do zaglądania na bloga D.I.Y czyli zrób to sam oraz jeśli nie mieliście jeszcze okazji również do mnie (ProjectGallias).

|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||1 comment:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...