PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2016/06/17

TUTORIAL - Papierowa truskawka

Cześć!

Pamiętacie moją truskawkową inspiracje na czerwcowe wyzwanie owocowe? Jeśli nie to koniecznie zerknijcie TUTAJ i koniecznie weźcie w nim udział;-) 
Wracając do mojej owocowej inspiracji, dziś pokaże Wam jak zrobić takie papierowe truskawki;-) Możecie je później wykorzystać w przeróżny sposób! Można do takiej truskawki włożyć jakiego cukierka, można zawiesić w formie girlandy, albo po prostu ułożyć w koszyczku i udekorować jakiś kąt;-)
Ale szkoda tracić czas na gadanie/pisanie;-)

Zatem do dzieła!
Potrzebne będą:

Zaczynamy od stworzenia szablonu naszej truskawki. Nie przygotowałam gotowego szablonu, bo chcę Wam pokazać jak łatwo można zrobić taki szablon samemu, bez potrzeby drukowania itp.
Bierzemy arkusz tektury i rysujemy kształt podobny do mojego, dwa boki trójkąta równoramiennego połączone fragmentem elipsy;-)


Następnie wycinamy nasz kształt. Będzie to nasz bazowy fragment truskawki. Teraz bierzemy pozostałą część tektury i odrysowujemy nasz kształt.


Następnie przykładamy nasz bazowy kształt do już odrysowanego kształtu i odrysowujemy kolejny, pamiętając aby ten drugu był styczny do pierwszego na całej długości jednego boku.


Postępujemy analogicznie aż do odrysowania 5 bazowych kształtów.


Na koniec dorysowujemy mały fragment na jednym końcu szablonu, którym będziemy łączyć klejem naszą truskawkę w całość.Tutaj dodatkowo zaznaczyłam na rysunku miejsca w szablonie, w których będziemy robić dziurki (w dalszej części kursu) - kropki oraz miejsca bigowania - przerywane linie.


Pozostaje tylko wyciąć gotowy szablon! Gotowe!

Ale zaraz, zaraz, to jeszcze nie koniec;-)
Teraz odrysowujemy nasz szablon truskawki na papierze scrapbookingowym w kolorze jakim chcecie mieć Wasze truskawki. Moje będą czerwone w białe kropeczki;-) Odrysowujecie tyle szablonów i ile truskawek chcecie zrobić!


Następnie bigujemy w miejscach na szablonie zaznaczonych przerywaną linią.


Oto pierwszy zarys naszej truskawki;-)Następnie robimy dziurki w miejscach na szablonie zaznaczonych kropkami.


Przystępujemy do sklejania truskawki...
Przytrzymujemy chwilkę aby klej dobrze związał.

A oto efekt, jeszcze pośredni;-)Z pomocą maszynki i wykrojnika wycinamy kształt kwiatka z zielonego papieru. Wycięty element będzie imitował szypułkę z listkami.W każdym wyciętym kwiatku robimy po 2 dziurki.Następnie bierzemy sznurek i przewlekamy przez dziurki naszej truskawki w taki sposób aby oba końce spotkały się na zewnątrz tej samej dziurki.Delikatnie ściągamy końce sznurka.


Następnie jeden koniec sznurka przeplatamy przez dziurkę w taki sposób aby wychodził w przeciwnym kierunku.


Końce sznurka przewlekamy przez nasze listki i zawiązujemy kokardkę. I gotowe! Oto nasza truskawka! 
I jak? Prawda że proste? Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój tutorial. Jeśli tak będzie dajcie znać w komentarzu. 
Jeśli pokusicie się o zrobienie podobnej truskawki lub innej truskawkowej dekoracji to wpiszcie link poniżej, z chęcią Was odwiedzę. 

Na koniec małe przypomnienie, że wszystkie niezbędne produkty do zrobienia truskawki i nie tylko, możecie zakupić u naszego czerwcowego sponsora, Na-Strychu.

Tymczasem pozdrawiam i zachęcam do zaglądania na bloga D.I.Y czyli zrób to sam oraz jeśli nie mieliście jeszcze okazji również do mnie (ProjectGallias).

|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||7 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...