2016/06/17

TUTORIAL - Papierowa truskawka

Cześć!

Pamiętacie moją truskawkową inspiracje na czerwcowe wyzwanie owocowe? Jeśli nie to koniecznie zerknijcie TUTAJ i koniecznie weźcie w nim udział;-) 
Wracając do mojej owocowej inspiracji, dziś pokaże Wam jak zrobić takie papierowe truskawki;-) Możecie je później wykorzystać w przeróżny sposób! Można do takiej truskawki włożyć jakiego cukierka, można zawiesić w formie girlandy, albo po prostu ułożyć w koszyczku i udekorować jakiś kąt;-)
Ale szkoda tracić czas na gadanie/pisanie;-)

Zatem do dzieła!
Potrzebne będą:

Zaczynamy od stworzenia szablonu naszej truskawki. Nie przygotowałam gotowego szablonu, bo chcę Wam pokazać jak łatwo można zrobić taki szablon samemu, bez potrzeby drukowania itp.
Bierzemy arkusz tektury i rysujemy kształt podobny do mojego, dwa boki trójkąta równoramiennego połączone fragmentem elipsy;-)


Następnie wycinamy nasz kształt. Będzie to nasz bazowy fragment truskawki. Teraz bierzemy pozostałą część tektury i odrysowujemy nasz kształt.


Następnie przykładamy nasz bazowy kształt do już odrysowanego kształtu i odrysowujemy kolejny, pamiętając aby ten drugu był styczny do pierwszego na całej długości jednego boku.


Postępujemy analogicznie aż do odrysowania 5 bazowych kształtów.


Na koniec dorysowujemy mały fragment na jednym końcu szablonu, którym będziemy łączyć klejem naszą truskawkę w całość.Tutaj dodatkowo zaznaczyłam na rysunku miejsca w szablonie, w których będziemy robić dziurki (w dalszej części kursu) - kropki oraz miejsca bigowania - przerywane linie.


Pozostaje tylko wyciąć gotowy szablon! Gotowe!

Ale zaraz, zaraz, to jeszcze nie koniec;-)
Teraz odrysowujemy nasz szablon truskawki na papierze scrapbookingowym w kolorze jakim chcecie mieć Wasze truskawki. Moje będą czerwone w białe kropeczki;-) Odrysowujecie tyle szablonów i ile truskawek chcecie zrobić!


Następnie bigujemy w miejscach na szablonie zaznaczonych przerywaną linią.


Oto pierwszy zarys naszej truskawki;-)Następnie robimy dziurki w miejscach na szablonie zaznaczonych kropkami.


Przystępujemy do sklejania truskawki...
Przytrzymujemy chwilkę aby klej dobrze związał.

A oto efekt, jeszcze pośredni;-)Z pomocą maszynki i wykrojnika wycinamy kształt kwiatka z zielonego papieru. Wycięty element będzie imitował szypułkę z listkami.W każdym wyciętym kwiatku robimy po 2 dziurki.Następnie bierzemy sznurek i przewlekamy przez dziurki naszej truskawki w taki sposób aby oba końce spotkały się na zewnątrz tej samej dziurki.Delikatnie ściągamy końce sznurka.


Następnie jeden koniec sznurka przeplatamy przez dziurkę w taki sposób aby wychodził w przeciwnym kierunku.


Końce sznurka przewlekamy przez nasze listki i zawiązujemy kokardkę. I gotowe! Oto nasza truskawka! 
I jak? Prawda że proste? Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój tutorial. Jeśli tak będzie dajcie znać w komentarzu. 
Jeśli pokusicie się o zrobienie podobnej truskawki lub innej truskawkowej dekoracji to wpiszcie link poniżej, z chęcią Was odwiedzę. 

Na koniec małe przypomnienie, że wszystkie niezbędne produkty do zrobienia truskawki i nie tylko, możecie zakupić u naszego czerwcowego sponsora, Na-Strychu.

Tymczasem pozdrawiam i zachęcam do zaglądania na bloga D.I.Y czyli zrób to sam oraz jeśli nie mieliście jeszcze okazji również do mnie (ProjectGallias).

|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||7 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...