PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2016/08/11

TUTORIAL - Girlanda chorągiewka

Cieszymy się właśnie ostatnimi promieniami słońca, tak tak jesień nadchodzi.
Właśnie o poranku czuć rześkość powietrza, ale ale lato trwaj jak najdłużej zatrzymać je możemy na wiele sposobów poprzez przygotowywanie przetworów, wspaniałych aromatycznych konfitur zamkniętych w słoiki. I tworzenie letnich dekoracji no ja zdecydowanie na etapie dekoracji jestem.

Dlatego dziś dla Was przygotowałam tutorial na girlandy letnie chorągiewki. 

Macie ochotę na morską, a może owocową ?


morska


owocowa


To co zaczynamy:)

Potrzebować będziemy:


- maszynę do szycia lub kto nie posiada igłę do szycia ręcznego
- zaprasowaną lamówkę w wybranej kolorystyce ok. 2 m
- mazaki, farbki lub kredki do malowania na tkaninie 
ołówek, kreda coś co używacie do przerysowania wzoru 
- gotowy wykrój
- własnoręcznie przygotowany szablon 

wykrój chorągiewki

Wykrój trójkąta chorągiewki należy odrysować na lewej stronie materiału złożonego podwójnie i na każdym wybranym uprzednio materiale.
Następnie na prawej stronie materiału najlepiej gładkiego wykonujemy dowolny przez siebie wybrany rysunek pamiętajmy by zmieścił się w obrębie odrysowanego trójkąta na lewej stronie materiału.

i dowolnie go kolorujemy za pomocą mazaków, 
kredek do tkanin.

Gdy nsz rysunek jest gotowy, układamy go prawą stroną do prawej strony drugiego kawałka materiału i zszywamy po wyznaczonych liniach trójkąta.Gotowy trójkąt wycinamy pozostawiając ok. 0,5 cm od szwu i wywracamy na prawą stronę dokładnie rozprasowując.

Pamiętajcie o rysunku musi on być wyprasowany zgodnie z instrukcja producenta kredek, mazaków etc.

Do gotowych trójkątów dobieramy lamówkę, którą będziemy łączyć w całość z chorągiewkami.Nasze chorągiewki, a właściwie ich górną część musimy przyciąć równo pod kątem prostym.
Teraz część końcowa naszej pracy, a mianowicie zszycie całości. 
Za nim to jednak nastąpi upinamy lamówkę składając ją na pół. 
Odmierzamy 50cm. i przykładamy pierwszy trójkąt teraz 6 cm. i kolejny trójkąt. 
Przerwa pomiędzy chorągiewkami u mnie wynosi 6cm, a 50 cm to początek i koniec naszej girlandy.
Zszywamy całość razem zgodnie z upięciem. 
Nasze letnie girlandy już gotowe. 
Pozostaje wybrać miejsce i ładnie je rozwiesić niech każdego dnia cieszą nasze oczy. 
Moje już wiszą na balkonie :)  Przypominam, że użyte przeze mnie materiały zostały podlinkowane i  możecie w łatwy sposób odnaleźć je na stronie sklepów naszych sponsorów nagród.
Cieszę się, że mogłam dla Was przygotować nowy tutorial dlatego będzie mi ogromnie miło jak podzielicie się swoimi wrażeniami w komentarzach.Wrzucajcie Wasze projekty żabce na języczek. 


4 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...