2017/06/20

TUTORIAL- ROMANTYCZNA KARTKA ŚLUBNA

Witajcie Moi Drodzy. 

Tak to już jest, że jedni odchodzą, ale przychodzą inni.

Dziś nadszedł czas pożegnania z naszą projektantką Ewą
która przez ostatnie pół roku tworzyła dla Was fantastyczne tutoriale scrapowe, za co serdecznie jej dziękujemy. 
Ewa przygotowała dla Was jeszcze jeden tutorial pożegnalny,
zobaczcie go poniżej.

Ale nie ma co się smucić, bo nasze szeregi 
zasilą, aż dwie nowe projektantki! 

Jesteście gotowi je poznać ?

Zaglądajcie do nas i nie przegapcie tego!

Za pare dni Wam je przedstawimy. 

***********

Czerwiec to doskonały miesiąc na ślub. I faktycznie wiele uroczystości odbywa się w tym miesiącu, posiadającym w nazwie tradycyjną literkę "R".

Żeby uwiecznić tę magiczną chwilę państwo młodzi zamawiają fotografa, filmowca, dbają o otoczenie i wystrój kościoła czy sali. My, goście, swoimi starannie zapakowanymi prezentami podkreślamy, że ta uroczystość jest ważna i dla nas-a że jednym z tradycyjnych prezentów jest gotówka, przyda nam się ładna kartka, w którą można będzie ją schować-i - opisać, wyrażając słowami to, co serce nam dyktuje...Moja kartka jest zwykłą kartką składaną, na białym tle, przygotowaną jednak z doskonałej jakości papierów Prima Marketing Inc i z użyciem najlepszych jakościowo dodatków. Kartkę wykonałam w romantycznym stylu shabby chic, który charakteryzuje się specyficznymi kolorami (pastelowe barwy takie jak przygaszone róże, przydymione błękity, biele, złocenia) oraz niezbędnymi dodatkami w postaci dużej ilości koronek czy postarzeń. Róże to także typowy wzór tego stylu.

Do przygotowania pracy potrzebne Wam będą:
  • Dwa arkusze papieru scrapowego w kolorze szaro-różowym: jeden z obowiązkowym, wyraźnym, kwiatowym wzorem;
  • kartka bazowa biała prostokątna;
  • koronka tiulowa z kwiatowym wzorem;
  • wycięte kwiaty z białego papieru wizytówkowego (ja użyłam wykrojnika do ich uzyskania);
  • tekturka -ramka i tekturka z okolicznościowym napisem
  • sznurek i perełki do naklejania;
  • kalka techniczna z nadrukowanym wzorem (moją sporządziłam sama przy pomocy stempla, przezroczystego tuszu, pudru do embossingu i nagrzewnicy);
  • śnieg w tubce;
  • biała farba akrylowa i pędzelek.


oraz oczywiście linijka, ołówek, nożyczki, klej i kostki 3D.Rozpoczynamy od przycięcia papieru scrapowego, który musi być dopasowany do wielkości kartki bazowej ale posiadać kilkumilimetrowy margines z każdej strony.Następnie przy pomocy pędzelka nakładamy cienką warstwę farby akrylowej na tekturkę i pozostawiamy do wyschnięcia.Docinamy wzór na kalce technicznej tak, aby wypełnił tło ramki.Z drugiego papieru craftowego wycinamy kwiatki i listki oraz wycinamy je także z naszej koronki.Wstępnie układamy kompozycję na naszej kartce i ewentualnie docinamy brakujące elementy.Przy pomocy kleju i kostek 3 D mocujemy kompozycję zaczynając od kalki technicznej (przyklejona bezpośrednio do kartki) a potem tekturowej ramki, przyklejonej przy pomocy kostek 3D.Podginamy listki i ich końcówki smarujemy śniegiem z tubki tak, aby wyglądały na oszronione. Doklejamy perełki.Przedostatni krok to umocowanie sznurka. Do kartki bazowej doklejamy sznurek z uformowaną pętelką, która dodatkowo mocujemy do bazy kartkowej paseczkiem papieru. Następnie naklejamy naszą kartkę craftową z kompozycją bezpośrednio na kartkę bazową przy pomocy kleju a sznureczki (oba końce) przeciągamy pod spodem kartki i przetykamy przez uszko. Pozostaje nam tylko zawiązać kokardkę i kartka gotowa!(nie zapomnijcie wpisać życzeń)

Mam nadzieję, że moja inspiracja i instrukcja okaże się przydatna, a praca nad kartką sprawi Wam co najmniej tyle radości co mi:-)

Ponieważ jest to mój pożegnalny post dla DIY to żegnając się z Wami życzę Wam wielu okazji do celebrowania radości i przygotowywania pięknych prac - oraz wielu przyjaciół i członków rodziny, którzy Wasze prace docenią. 
Przede wszystkim jednak: miłego scrapowania!

Pozdrawiam gorąco

1 comment:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...