2017/06/17

TUTORIAL - Kartka - skrzynia z kwiatami

Cześć!


Czy jest ktoś kto nie lubi dostać kartki z okazji urodzin czy imienin? A jeśli ta kartka będzie trójwymiarowa, a nie płaska? Ja bardzo lubię i dlatego jak tylko ktoś z bliskich świętuje wysyłam kartkę z życzeniami. Dlatego dziś przygotowałam dla Was instrukcję jak wykonać kartkę. I dodatkowo będzie to kartka trójwymiarowa w kształcie skrzyni z kwiatami. Zachęceni? Zatem do dzieła!
Potrzebne będą:


 • papier z nadrukowanym wzorem drewnianych desek
 • linijka
 • nożyczki
 • nożyk do cięcia papieru (opcjonalnie gilotyna do papieru)
 • klej
 • tablica do bigowania

Zaczynamy od przygotowania skrzyni. Skrzynia będzie miała wymiary 7cm x 7cm x 7cm plus 1cm na nogi. Z papieru wycinamy 2 kawałki o wymiarach 7cm x 14cm oraz 4 kawałki o wymiarze 3cm x 9cm każdy.


Przy użyciu tablicy do bigowania bigujemy i składamy na pół, większe kawałki wzdłuż krótszej krawędzi a mniejsze wzdłuż dłuższej.Mniejsze kawałki będą stanowiły narożniki naszej skrzyni oraz jednocześnie nóżki. Sklejamy skrzynię tak aby narożniki były po zewnątrz skrzyni pozostawiając jednocześnie 1 cm na nóżki.Postępujemy tak samo z każdym kolejnym narożnikiem.W ten sposób powstała baza skrzyni. Pozostaje więc ją wypełnić.Wycinamy z papieru 3 kawałki o wymiarach 9cm x 5cm.Po obu stronach krótszego boku zaginamy pasek o szerokości 1cm.Przy pomocy kleju montujemy paski wewnątrz skrzyni. Pozwolą one na przymocowanie elementów dekoracyjnych oraz wzmocnią skrzynię.Skrzynia gotowa!Pora udekorować jej wnętrze. Wycięłam z papieru mnóstwo kwiatów w 3 wymiarach oraz dwa rodzaje dekoracyjnych gałązek.Przymocowałam wszystko za pomocą kleju oraz taśmy dystansowej.Na koniec pozostało dodać parę akcentów w postaci perełek oraz dekoracyjnej tabliczki. Kartka w formie skrzyni z kwiatami gotowa!

A tutaj rzut oka na kilka dodatkowych ujęć.

I jak? Prawda że proste? Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój tutorial. Jeśli tak będzie dajcie znać w komentarzu. 


Jak zawsze czekam na Wasze realizacje pomysłu więc jeśli pokusicie się o zrobienie podobnej kartki, wpiszcie link poniżej, z chęcią Was odwiedzę. 


Tymczasem pozdrawiam i zachęcam do zaglądania na bloga D.I.Y czyli zrób to sam oraz jeśli nie mieliście jeszcze okazji również do mnie (ProjectGallias).


13 comments:

 1. Skrzynia jest rewelacyjna, piękne kwiatki posadziłaś😃

  ReplyDelete
 2. Super pomysł! Piękne kwiatki cały rok :)

  ReplyDelete
 3. Skrzyneczka prezentuje się bardzo ciekawie, fajny projekt, łatwy i szybki do wykonania a efekt śliczny - na pewno spodoba się każdej, obdarowanej nim osobie :-).

  ReplyDelete
 4. Świetny pomysł - na 100% spróbuję w najbliższym czasie:)

  ReplyDelete
 5. Właśnie zrobiłam skrzyneczkę, bo pomysł jest świetny, ale jeszcze nie publikowałam. Dam znać kiedy się Twoim pomysłem pochwalę.;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aniu, już mam.:)
   https://marzeniami-malowane.blogspot.com/2017/07/skrzynia-z-kwiatami.html

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...