PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2017/06/14

#2 METAMORFOZA : Ze starej ramki > NOWA

Witajcie! 

Wielu z Was, zajmujących się decoupage'm, z pewnością zaczynało swoją przygodę z tą techniką od serwetek z motywem kwiatowym naklejanych na jasne tło. Dziś pokażę, jak naprawić mało udaną pracę zrobioną właśnie w taki sposób.Mamy tu przypadek naklejonej, nieco niechlujnie, serwetki - motyw róż nachodzi na siebie w niektórych miejscach, co wygląda mało estetycznie, a serwetka jest pomarszczona. Brak też podmaliunku. Jak z tego wybrnąć? Najlepiej zacząć od nowa, w zupełnie innym stylu. 
Tu najlepiej sprawdzi się schabby chic.


Ramka pierwotnie wyglądała tak:


 
 Pomalowałam ją na jeden kolor, by nie drażnić już oczu różami i na spokojnie zastanowić się, co tu będzie pasowało najlepiej :)


Potem nałożyłam masę szpachlową z szablonu


Następnie dodałam kilka dekorkówI pomalowałam całość trzema kolorami: czarnym, szarym i białym, by nadać ramce nieco starości. Na koniec kilka warstw lakieru


I gotowe! Lepiej, prawda?

Pozdrawiam
Aga

******************

A jak tam Wasze metamorfozy w tym miesiącu? 

Możecie je linkować poniżej, z wielką ciekawością Was odwiedzimy.******************No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...