PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2018/09/12

TUTORIAL - Podobrazie przyodziane w T-shirt

Cześć

To mój debiut w DT DIY - zrób to sam
mam nadzieję, że mój tutorial przypadnie Ci do gustu.

Zapraszam!Czasem trudno jest pozbyć się ulubionej koszulki t-shirt - powodów może być kilka, ale u mnie głównym jest sentyment. Mam tak w przypadku koszulek swojego syna. Wpadłam więc na pomysł zachowania wspomnień przy jednoczesnym wykonaniu czegoś dekoracyjnego, a zarazem praktycznego.

Wszystko czego potrzebujesz to:

* podobrazie malarskie lub magnetyczne
* nożyczki
* taker (zszywacz tapicerski) lub gwoździki + młotek czy pinezki 
* stary t-shirt

oraz opcjonalnie:

* klej może być Magic, CR czy jakikolwiek inny o takich właściwościach - u mnie to Herkules
* pędzelek lub szpatułka do rozprowadzenia kleju.


Wybrałam podobrazia magnetyczne, gdyż chciałam aby służyły one również do celów praktycznych a nie tylko do dekoracji samej w sobie.

Zaczynamy.

Podobrazie pomalowałam klejem - w związku z tym, że ma być to tablica magnetyczna nie chciałam aby T-shirt się przesuwał i fałdował podczas przypinania czegokolwiek magnesami do tablicy. 


Biorąc pod uwagę, że klej jest mokry i może wsiąkać w tkaninę (bawełna jest bardzo chłonna) odstawiłam podobrazie do podeschnięcia. Przeszłam do kolejnego kroku, jakim było przycięcie koszulki T-shirt. 

Podpowiedź: warto przed przystąpieniem do pracy przymierzyć koszulkę do podobrazia i oszacować ile tkaniny usunąć - margines powinien mieć jakieś 5-10 cm (5 cm to minimum).


Kiedy klej podsechł umieściłam koszulkę na podobraziu tak aby nie powstały żadne fałdy.

Uwaga: w przypadku pokrytego klejem podobrazia nie masz marginesu błędu, więc należy być pewnym co do rozmieszczenia tkaniny na bazie.


Obróciłam podobrazie - widać jak łatwo to zrobić, kiedy T-shirt jest przyklejony.


Kolejnym krokiem było przybijanie koszulki do ramy podobrazia - zaczęłam od góry, gdyż tam miałam najmniejszy margines ze względu na ściągacz. Grafika na koszulce była umieszczona dość blisko dekoltu, a ja chciałam aby obrazek był jak najbardziej w centrum tablicy - w przypadku małego podobrazia nie zrobiłoby to różnicy, jednak przy wielkości 30x30 cm już tak.


Kolejno przyczepiałam boczne krawędzie i narożniki, a na koniec zostawiłam dolny brzeg, gdyż tam miałam największy margines. Tutaj również ułatwiał pracę przyklejony T-shirt, gdyż miałam pewność że nic mi się niekontrolowanie nie przesunie.


Gotowe!


Tak prezentowały się tablice na mojej ścianie nad biurkiem - docelowo wszystkie będą wisiały w pokoju mojego syna.Pokazałam sposób, przy użyciu którego możesz stworzyć oryginalne dekoracje lub wykonać oryginalny prezent dla przyjaciół i rodziny.

Jeśli Cię zainspirowałam, to proszę daj znać w komentarzu z ogromną przyjemnością do Ciebie zajrzę.

Pozdrawiam

9 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...