PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2019/09/18

TUTORIAL - Świecznik z kwiatami z foamiranu

Witajcie.

Bardzo lubię wszelkie świeczniki i lampiony. Od wczesnej wiosny do jesieni często przesiaduję na balkonie przy blasku świecy i rozkoszuję się pięknymi wieczorami. 
Dziś pragnę Wam pokazać, jak wykonać prostą i szybką dekorację z kwiatami z foamiranu.
Do przygotowania świecznika potrzebujemy:
- świecę,
- stary talerzyk,
- klej na gorąco,
- primer,
- farbę (ja wybrałam zieloną metaliczną farbę akrylową),
- metalowe listki,
- pędzel,
- foamiran i pręciki,
- nożyczki,
- żelazko.


Najpierw przygotowujemy listki. Należy pokryć je primerem, który spowoduje, że farba będzie się dobrze trzymała na metalu.Następnie listki malujemy farbą.
Ja wybrałam metaliczną farbę akrylową w odcieniu oliwkowej zieleni, która świetnie pasuje do moich balkonowych dekoracji. Ponadto ładnie błyszczy w słońcu.W czasie, kiedy schnie farba na listkach, możemy zrobić kwiatki z foamiranu.
Kursik na kwiatki z foamiranu przygotowałam dla Was tutaj.


Teraz możemy ułożyć kompozycję z kwiatków, listków i pręcików.
 Za pomocą kleju na gorąco, przyklejamy wszystko do talerzyka.


Jako podstawę dekoracji możemy wykorzystać stary, porysowany talerzyk, tym samym damy mu nowe życie.

Świecznik z talerzyka z kwiatami z foamiranu gotowy.
Tak prezentuje się na balkonowym stoliku.Kwiatki, jak również śliczne metalowe listki, śmiało możecie wykorzystać do przeróżnych dekoracji i kartek.
Polecam serdecznie.

Ślę pozdrowienia,
Monika

3 comments:

  1. Jaki śliczny, piękne są te kwiatuszki, a dzięki takim "drobiazgom" od razu w domu jest piękniej i romantyczniej :)

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...