2017/03/21

TUTORIAL - KARTKA OKAZJONALNA MĘSKA

Witajcie,
dziś mam dla Was przepis na 
okazjonalną kartkę męską.

Do jej wykonania potrzeba nam będzie:

  • kartki bazowej gładkiej pionowej,
  • kilku kartek scrapowych ze wzorem skóry lub tkaniny w kolorze brązowym, granatowym lub innym używanym w męskich portfelach,
  • kompletu magnesików,
  • białego flamastra i kilku tagów-a w przypadku ich braku metek, cen, tekturek od ubrań, które wykorzystamy do włożenia do portfela,
  • oczywiście standardowo-nożyczek, ołówka, kleju i kostek 3D.
W pierwszej kolejności wycinamy z kolorowego papieru prostokąty:
  • dwa komplety w rozmiarze 14x8 cm plus 14x3 cm;
  • dwa prostokąty o wymiarach 14x9,5 cm i 14x7 cm;
  • oraz dwa mniejsze o wymiarach 7x5,5 cm.

uwaga: szerokość i wysokość największego papieru musi odpowiadać rozmiarowi kartki bazowej tak,
aby po sklejeniu nie wystawała żadna część.
W następnej kolejności ozdabiamy wycięte prostokąty "ściegiem maszynowym" - to jest przy użyciu linijki nanosimy przerywaną kreskę, imitującą nitkę, na prostokąty.Na pierwszą stronę naszej pracy naklejamy wąski prostokąt u samej góry a na nim większy równając od dołu i przyklejając tylko brzegi boczne i spód, tak aby od góry powstała kieszonka, w którą wkładamy zdjęcia i kawałki tagów/metek. W odległości 5,5 cm od prawego brzegu przyklejamy pierwszy magnes.


Z pozostałych resztek papieru pozostałych z wycięciu kwadratów wycinamy dwa paseczki szerokości 1 cm i długości 6 i 8 cm. paseczki obrysowujemy na brzegach "ściegiem nitkowym" przy użyciu białego flamastra a następnie na koniec dłuższego z nich wklejamy magnes. drugą część tego paseczka o długości 2 cm wklejamy na tylną stronę naszej pracy tak, aby po jego zagięciu magnesy się ze sobą stykały. Maskujemy magnes pozostałą częścią paseczka i zaginamy.


Ozdabiamy tylną część kartki identycznie jak przednią-wykorzystując drugi komplet prostokątów i kolejne tagi.Przystępujemy do zdobienia środka pracy-po lewej stronie doklejamy największy prostokąt po prawej zaś-najwęższy równając do dołu i podklejając go tylko z trzech stron aby utworzyć otwartą od góry kieszeń.Wklejamy także nasze tagi, zdjęcia, metki-imitując drobiazgi, które zwykle nosimy w portfelach. Na koniec wykonujemy kieszonkę "na drobne"Kieszonkę wykonujemy w ten sposób, że zaginamy jeden z prostokątów (uprzednio ozdobiony przeszyciami) w 1/3 szerokości do wewnątrz i podklejamy złożoną część pod spód drugiego prostokąta-tak jak jest to widoczne na zdjęciu. Naszą kieszonkę umieszczamy w części środkowej portfela pozostawiając od góry kieszeń na wsunięcie taga, banknotu itp. Portfel możemy też ozdobić znakiem firmowym, szablonem producenta  oraz uzupełnić innymi zdjęciami, banknotami itp.


Po złożeniu kartki i zapięciu magnesika otrzymujemy taki oto portfel męski:Oczywiście schowanie w kieszonkach życzeń,
prawdziwych banknotów czy monet zależy już tylko od naszej decyzji i między innymi - zasobności naszego własnego portfela :-)

3 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...