2017/03/07

TUTORIAL - Kwiaty z papieru

Cześć!

Miesiąc marzec na blogu DIY stoi pod hasłem kwiatów. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zerknąć na nasz marcowy moodboard to zapraszam tutajPozostając w kwiatowym klimacie przygotowałam dla Was tutorial jak zrobić proste kwiaty z papieru. Nie będą Wam potrzebne żadne maszynki, wykrojniki czy szablony. Kwiaty robi się błyskawicznie a wyglądem nie odbiegają od tych zrobionych za pomocą wykrojników.  Zatem do dzieła!

Potrzebne będą:

  • nożyczki
  • klej
  • papier
  • kulka do modelowania
  • pianka do modelowania

Jak widzicie zestaw niezbędnych akcesoriów do zrobienia kwiatów jest minimalny. Jedyne narzędzia to kulka do modelowania oraz pianka. Brak pianki możecie zastąpić kawałkiem gąbki lub innego w miarę sprężystego materiału. Kulka też nie jest konieczna aczkolwiek bardzo ułatwia zadanie. Jeśli nie jesteście na posiagdaniu kulki to poszukajcie innego przedmiotu w domu o podobnym zakończeniu. Może to być np. drut z kulką na końcu, końcówka moździerza itp. Na pewno coś znajdziecie... Tymczasem zaczynamy od odcięcia 3 pasków papieru. U mnie jest to arkusz zwykłego papieru A4 o gramaturze 160g/m2. Odcinam nożyczkami paski o szerokości ok 2cm oraz 2 po ok 2,5cm.Z pierwszego paska wycinam łezki. Nie używam do tego żadnego szablonu bo nie jest konieczne aby każda wycięta łezka była identyczna. Wycinam również kółko o średnicy ok 1,5cm.Z kolejnego paska wycinam również łezki ale tym razem są nieco większe, bo i pasek jest szerszy. Natomiast z ostatniego paska wycinam serduszka. Następnie przechodzę do formowania wyciętych kształtów za pomocą kulki. Robię to bez jakoś specjalnego przepisu, intuicyjnie i tylko z jednej strony. 


Tak wyglądają wymodelowane kształty. Jak się pewnie domyślacie będą to płatki naszego kwiatka.


Teraz pozostaje tylko "złożyć" kwiatek. Zaczynamy od wyciętego kółka jako bazy. Następnie bierzemy największe płatki - serca, podklejamy klejem od spodu i przyklejamy do bazy.

Ilość przyklejonych płatków zależy od Was. Możecie przyklejać je gęsto, lub tak jak ja, pozostawiając trochę więcej miejsca.


Po przyklejeniu pierwszej warstwy płatków, przyklejamy kolejna pamiętając aby płatki z kolejnej warstwy przyklejać zawsze w prześwitach z poprzedniej warstwy.W ten sposób uzyskacie równomiernie rozłożone płatki na kwiatku;-)


Ostatnia warstwa to oczywiście najmniejsze płatki. Na koniec pozostaje zrobienie środka. Tutaj patentów jest kilka. Można wbić ćwieka, włożyć pręciki, nasypać brokatu lub... przykleić małą filcową kulkę tak jak zrobiłam to ja;-)A tak prezentują się gotowe kwiaty. Prawda, że piękne i niczym nie odbiegają od tych wykrojnikowych?

I jeszcze rzut oka na kilka ujęć;-)
I jak? Prawda że proste? Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój tutorial. Jeśli tak będzie dajcie znać w komentarzu. 
Jeśli pokusicie się o zrobienie swoich kwiatów wpiszcie link poniżej, z chęcią Was odwiedzę. 

Tymczasem pozdrawiam i zachęcam do zaglądania na bloga D.I.Y. czyli zrób to sam oraz jeśli nie mieliście jeszcze okazji również do mnie (ProjectGallias).

6 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...