PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2018/03/28

TUTORIAL - Papierowe jajo 3D

Hej!
Na palcach jednej ręki można policzyć dni do Świąt Wielkanocnych. Dlatego przychodzę z pomysłem na dekorację i pisankę dla spóźnialskich:)


Do wykonania papierowego jaja 3d potrzebne będą:- styropianowe jajo w dowolnym rozmiarze
- papier
- dziurkacz (najlepiej z motywem kwiatowym)
- pistolet i klej na gorąco


Pierwszy krok to wycięcie motywu dziurkaczem. Ja zawsze zostawiam skrawki papieru bo do tego typu prac są idealne. Ale możecie użyć dowolnego papieru w wybranym przez Was kolorze, gramaturze i typie. Fajnie mogłoby wyglądać jajo z kwiatami np. z gazety.


Wycięte kwiatuszki trzeba troszeczkę pougniatać i powyginać płatki. Można to zrobić palcami lub specjalnym dłutkiem to formowania kwiatków.


Zaczynamy kleić.
Z początku może się Wam wydawać, że zupełnie Wam nie wychodzi i kształt Was nie zadowala, ale im więcej kwiatów zostanie przyklejonych, tym bardziej całość nabiera kształtów.
Przyklejanie chwilkę trwa...Efekt jest dość zaskakujący.

Jeśli macie więcej czasu i trochę chęci można pobawić się w tuszowanie lub popsikać mgiełkami. Możne też nabić je na patyk i włożyć do doniczki z mchem.
Myślę, że to ciekawa alternatywa na wielkanocną dekorację.
Pozdrawiam
Kasia

5 comments:

  1. Zaczęło się niepozornie, a wyszło bardzo efektownie;) Bardzo fajny pomysł;) w tym roku jajka już u nas pomalowane, ale może się pokusimy o coś podobnego w przyszłym;)

    ReplyDelete
  2. Genialne! Coprawda moje dekoracje tez juz gotowe, ale aż mi sie chce wykonać takie jajo !

    ReplyDelete
  3. Bardzo fajne jajeczka. Ja już swoje mam gotowe, w tym roku postawiłam na ozdobienie je wstążkami :)

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...