2020/08/28

#63 GOŚCINNE WYSTĘPY / Isa / Magiczna Kartka

Witajcie,

Bardzo się ciesze, że mogę gościć na blogu DIY.
Stało się to dzięki wygranej w ostatnim wyzwaniu, za co serdecznie dziękuje. Mam na imie Iza. Można mnie spotkać na blogu handmade by Isa. Pracuje w szkole, a w wolnych chwilach oddaje sie moim pasjom. Rękodziełem zajmuje się odkąd sięgam pamięcią. Wypróbowałam wiele technik i materiałów i zatrzymałam się na tworzeniu kartek, albumów i prac mixed mediowych. Te formy pozostały moja pasja.Dzisiaj przygotowałam dla Was tutorial na magiczna kartkę. Na pierwszy rzut oka jest to zwykła kartka, nic spektakularnego, ale pociągając za wstążke nasz czarno-biały motyw nagle ukazuje nam się w różnych barwach.


Potrzebne materialy:
- kartka baza 16,2x11,6cm, 250 gsm
- kartka pojedyncza do wnetrza 14x10,2 cm    - karteczka na odbicie motywu 13,8x9 
- sztywna folia 
- stempel z jakimś motywem
- tusz Archival ink
- ewentualnie wykrojniki


Odbijamy motyw na karteczce i folii. Na folii motyw musi być odbity dokładnie w tym samym miejscu, czyli po nałożeniu oba motywy pokrywają się. (bardzo ważne) Używając stempli silikonowych nie bedzie z tym problemu.


Motyw odbity na karteczce kolorujemy, nakladamy na nia folie i spinamy na gorze spinaczem. Oba odbite motywy musza sie pokrywac.


Na kartce bazie wycinamy jakies okienko. Moze byc prostokatne wyciete cutterem. Ja wycielam wykrojnikiem. Dodatkowo uzywajac dwoch wykrojnikow wycielam pasujaca ramke na okienko. (mozna, ale nie musi byc) Ramke przykleilam wokol wycietego okienka. Na gorze kartki wycinamy polkole. (z przodu i z tylu)

Przyklejamy kartke pojedyncza do wnetrza naszej bazy tasma dwustronna tylko na dole. Kartka jest wiec ruchoma i taka pozostanie.

Na folii spietej z karteczka przyklejamy jakis w pol zgiety pasek papieru,  by zakryc spinacz i robimy dziurke na wstazeczke badz sznureczek. Na zdjeciu kolorowy motyw jest juz ukryty, zaraz do tego przejdziemy.


Tak wyglada karteczka z motywem z tylu. Mozna, ale nie trzeba, na dole karteczki przykleic pasek (o 2 mm dluzszy), aby przy wysuwaniu tej karteczki nie wyciagnac jej calkowicie z naszego mechanizmu.

Po przyklejeniu kartki wewnetrznej, zdj, nr 6, przyklejamy tasme dwustronna  z trzech stron na samych brzegach wewnatrz kartki bazy. Wkladamy karteczke z motywem spieta z folia tak , by folia znajdowala sie przed przyklejona ruchoma kartka a karteczka z pomalowanym motywem z tylu. Sklejamy kartke baze.


Przywiazujemy wstazeczke do karteczki z folia, dekorujemy pierwsza strone naszej kartki, jakis napis i magiczna kartka gotowa.
Serdecznie Was pozdrawiam
i mam nadzieje, że ktoś skorzysta z tutorialu.

Iza


8 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...