PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2016/11/15

MÓJ PROJEKT NA DRUTY- Miseczka liść

Witajcie kochani na kolejnym spotkaniu z drutami. Tym razem chciałabym pokazać, jak udziergać jesienny gadżecik, czyli urocze miseczki w kształcie liści.Potrzebne będą:

- druty i włóczka wełniana nr 4,5 (radzę wełnianą, bo akrylowa może nie utrzymać formy i miseczki oklapną)
- igła do szycia wełny
- obciążniki np. kamienie
- szydełko nr 4

Wszystkie rzędy przerabiamy na prawo tzw. ściegiem francuskim.

1. Narzucamy na druty 4 o. i przerabiamy 1 rząd.

2.Teraz w co drugim rzędzie, czyli w rzędach parzystych będziemy dodawać oczka: po jednym przed dwoma środkowymi oczkami i po jednym po nich. Początkującym radzę zaznaczyc dwa środkowe o. np. markerami do dziergania lub chociażby kawałkiem włóczki w innym kolorze.

Oczko przed dwoma środkowymi przerabiamy przekręcone na prawo, czyli z nitkę łączą poprzedniego rzędu układamy na drut, jak do przerobienia na lewo. Ukladamy je na lewym drucie i przerabiamy z tej nitki oczko na prawo.Oczko po dwóch środkowych przerabiamy w ten sam sposób. W ten sposób mamy po przerobieniu drugiego rzędu 6 o. 


Postępując w ten sposób dodajemy w sumie 11 razy po dwa oczka tylko w rzedach parzystych, rzędy nieparzyste przerabiamy bez dodawania oczek. Na koniec powinnyśmy mieć na drutach 26 oczek. Teraz 20 rzędów przerabiamy bez dodawania oczek.

3. Teraz możemy odejmować oczka ponownie tylko w rzędach parzystych każdorazowo przed i po dwóch środkowych oczkach.

Przed oczkami środkowymi po prostu przerabiamy dwa o. razem na prawo.


Natomiast po środkowych oczkach przerabiamy dwa o. z przeciągnięciem razem na prawo, czyli najpierw zdejmuję jedno o. bez przerobienia, kolejne przerabiam i przeciągam przez nie nie przerobione wcześniej oczko.4. W ten sposób odejmuję oczka w sumie 12 razy, aż na drutach pozostaną tylko 2 o.


Oczka zaciagamy.


5. Miseczkę można obszydelkowac jednym rzędem półsłupków, lub nie (moja miodowa została obszydełkowana, a brązowa już nie), na poczatku miseczki (tam , gdzie były 4 o.) dorabiam uszko miseczki zrobione 10 o. łańcuszka obszydelkowanych półsłupkami. 


6. Miseczka niestety bardzo skreca się w ukosie, dlatego należy ja obciążyć kamieniami dla uzyskania potrzebnego kształtu i formy.


Miseczki gotowe! Mam nadzieje, że ubarwią Wasze jesienne mieszkania i domy :) A może w okresie świątecznym uda się wyczarować z nimi dekoracje z bombkami? I jeszcze kilka inspiracyjnych fotek dla Was.
Jeśli macie ochotę dołączyć do wspólnej zabawy to zapraszam do 15stego każdego miesiąca do pokazywania Waszych prac.

Ja tym razem chciałabym pokazać truskawki i listek wykonane przez Tinę z bloga Tinyhandmade, które pokazywałam w dwóch z poprzednich odcinków naszych projektów na druty.Prawda, że piękne! Super Tina!

Zapraszam do innych moich projektów na druty: I jeszcze regulamin zabawy Moj projekt na druty:

1. Raz na miesiąc ok. 15 dnia każdego miesiąca przedstawię wam mały projekt na druty.
2. Na wykonanie macie miesiąc, można też wykonać projekt z poprzednich miesięcy.
3. Po zakończeniu terminu na blogu zostanie przedstawiona galeria prac.
4. Prosimy o wzajemne dopingowanie, odwiedzanie blogów i komentowanie wpisów.
5. Organizatorka zastrzega sobie możliwość przyznawania wyróżnienien i nagród.


Zapraszamy do zakupu włóczek u naszego sponsora Liloppi.plPozdrawiam i życzę udanego dziergania!


9 comments:

 1. Fajne te miseczki :) Ech, muszę po jakąś wełenkę wyskoczyć ( bo u mnie, albo akryl, albo bawełniane kordonki) Dziękuję za pochwalę moich "drucianych" tworów :)

  ReplyDelete
 2. Fajne... a może jakieś ozdoby na choinkę ??? Teraz na czasie:)

  ReplyDelete
 3. Yes, yes, yes -wyrobiłam się czasowo!!!

  ReplyDelete
 4. Fajny pomysł z tymi liśćmi. Akurat powoli zbliża się jesień więc taki projekt będzie jak najbardziej na czasie. W sumie to mam włóczkę https://alewloczka.pl/pl/c/Drops-Paris/43 i zastanawiam się czy aby czegoś podobnego nie wykonać. Mam już nawet pomysł na usztywnienie całej konstrukcji, aby włóczka za bardzo się nie ruszała.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...