2016/11/15

MÓJ PROJEKT NA DRUTY- Miseczka liść

Witajcie kochani na kolejnym spotkaniu z drutami. Tym razem chciałabym pokazać, jak udziergać jesienny gadżecik, czyli urocze miseczki w kształcie liści.Potrzebne będą:

- druty i włóczka wełniana nr 4,5 (radzę wełnianą, bo akrylowa może nie utrzymać formy i miseczki oklapną)
- igła do szycia wełny
- obciążniki np. kamienie
- szydełko nr 4

Wszystkie rzędy przerabiamy na prawo tzw. ściegiem francuskim.

1. Narzucamy na druty 4 o. i przerabiamy 1 rząd.

2.Teraz w co drugim rzędzie, czyli w rzędach parzystych będziemy dodawać oczka: po jednym przed dwoma środkowymi oczkami i po jednym po nich. Początkującym radzę zaznaczyc dwa środkowe o. np. markerami do dziergania lub chociażby kawałkiem włóczki w innym kolorze.

Oczko przed dwoma środkowymi przerabiamy przekręcone na prawo, czyli z nitkę łączą poprzedniego rzędu układamy na drut, jak do przerobienia na lewo. Ukladamy je na lewym drucie i przerabiamy z tej nitki oczko na prawo.Oczko po dwóch środkowych przerabiamy w ten sam sposób. W ten sposób mamy po przerobieniu drugiego rzędu 6 o. 


Postępując w ten sposób dodajemy w sumie 11 razy po dwa oczka tylko w rzedach parzystych, rzędy nieparzyste przerabiamy bez dodawania oczek. Na koniec powinnyśmy mieć na drutach 26 oczek. Teraz 20 rzędów przerabiamy bez dodawania oczek.

3. Teraz możemy odejmować oczka ponownie tylko w rzędach parzystych każdorazowo przed i po dwóch środkowych oczkach.

Przed oczkami środkowymi po prostu przerabiamy dwa o. razem na prawo.


Natomiast po środkowych oczkach przerabiamy dwa o. z przeciągnięciem razem na prawo, czyli najpierw zdejmuję jedno o. bez przerobienia, kolejne przerabiam i przeciągam przez nie nie przerobione wcześniej oczko.4. W ten sposób odejmuję oczka w sumie 12 razy, aż na drutach pozostaną tylko 2 o.


Oczka zaciagamy.


5. Miseczkę można obszydelkowac jednym rzędem półsłupków, lub nie (moja miodowa została obszydełkowana, a brązowa już nie), na poczatku miseczki (tam , gdzie były 4 o.) dorabiam uszko miseczki zrobione 10 o. łańcuszka obszydelkowanych półsłupkami. 


6. Miseczka niestety bardzo skreca się w ukosie, dlatego należy ja obciążyć kamieniami dla uzyskania potrzebnego kształtu i formy.


Miseczki gotowe! Mam nadzieje, że ubarwią Wasze jesienne mieszkania i domy :) A może w okresie świątecznym uda się wyczarować z nimi dekoracje z bombkami? I jeszcze kilka inspiracyjnych fotek dla Was.
Jeśli macie ochotę dołączyć do wspólnej zabawy to zapraszam do 15stego każdego miesiąca do pokazywania Waszych prac.

Ja tym razem chciałabym pokazać truskawki i listek wykonane przez Tinę z bloga Tinyhandmade, które pokazywałam w dwóch z poprzednich odcinków naszych projektów na druty.Prawda, że piękne! Super Tina!

Zapraszam do innych moich projektów na druty: I jeszcze regulamin zabawy Moj projekt na druty:

1. Raz na miesiąc ok. 15 dnia każdego miesiąca przedstawię wam mały projekt na druty.
2. Na wykonanie macie miesiąc, można też wykonać projekt z poprzednich miesięcy.
3. Po zakończeniu terminu na blogu zostanie przedstawiona galeria prac.
4. Prosimy o wzajemne dopingowanie, odwiedzanie blogów i komentowanie wpisów.
5. Organizatorka zastrzega sobie możliwość przyznawania wyróżnienien i nagród.


Zapraszamy do zakupu włóczek u naszego sponsora Liloppi.plPozdrawiam i życzę udanego dziergania!


9 comments:

 1. Fajne te miseczki :) Ech, muszę po jakąś wełenkę wyskoczyć ( bo u mnie, albo akryl, albo bawełniane kordonki) Dziękuję za pochwalę moich "drucianych" tworów :)

  ReplyDelete
 2. Fajne... a może jakieś ozdoby na choinkę ??? Teraz na czasie:)

  ReplyDelete
 3. Yes, yes, yes -wyrobiłam się czasowo!!!

  ReplyDelete
 4. Fajny pomysł z tymi liśćmi. Akurat powoli zbliża się jesień więc taki projekt będzie jak najbardziej na czasie. W sumie to mam włóczkę https://alewloczka.pl/pl/c/Drops-Paris/43 i zastanawiam się czy aby czegoś podobnego nie wykonać. Mam już nawet pomysł na usztywnienie całej konstrukcji, aby włóczka za bardzo się nie ruszała.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...