PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2016/11/03

TUTORIAL - Jesienna lampka

Witam serdecznie :) Jak co roku na jesień zbieram różne dary natury: kasztany, żołędzie oraz pięknie ubarwione liście z drzew, chociaż dla mojego męża są to śmieci mi udaje się wyczarować z nich całkiem ładne ozdoby. W dzisiejszym poście pokaże wam jak z różnokolorowych liści wykonać jesienną lampkę a dokładnie abażur. Prezentuje się on tak...


a do wykonania potrzebne nam będą:
  • liście,
  • nożyczki,
  • klej do tapet,
  • tekturka,
  • folia aluminiowa,
  • sznurek,
  • kieliszek.
Zaczynamy od przygotowania liści, które wkładamy między książki na ok 2, 3 dni. Z tektury tworzymy stożek, który będzie pasował na nasz kieliszek tak jak na zdjęciu poniżej.
Obcinamy odpowiednio górę i dół stożka.
A następnie tak przygotowaną tekturkę zawijamy w folię aluminiową.
Następnie rozrabiamy klej do tapet i po kolei przyklejamy liście i odstawiamy do wyschnięcia.
Jak klej już wyschnie delikatnie odklejamy tekturkę z folią aluminiową. Zostanie nam abażur z liści.
Wyrównujemy krawędzie i przyklejamy sznurek i ozdabiamy.
Tak wykonany abażur z liści zakładamy na kieliszek a do środka wkładamy zapalony podgrzewacz i jest urocza jesienna ozdoba :)
Pozdrawiam :) 


6 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...