2017/08/30

TUTORIAL - drewniane klocki z literkami

Drewniane dekoracje wracają do łask. Można to zaobserwować we wszystkich sklepach i magazynach wnętrzarskich. Swój renesans przeżywają także drewniane klocki. Mogą być świetną dekoracją sypialni lub pokoju dziecięcego. 

Pokażę Wam jak wykonać personalizowane drewniane klocki -  w domu, łatwo, bez szablonów i specjalnych narzędzi. 


Do wykonania drewnianych klocków z literami potrzebne są:
- drewniane klocki (Można kupić gotowe kostki w sklepach z asortymentem np. do decoupage. Zróbtosamosie mogą kupić kantówkę w sklepie budowlanym i przyciąć ją własnoręcznie, by otrzymać kosteczki w wybranym rozmiarze.)
- farby w wybranym kolorze (minimum dwie różne)
- kartka z wydrukowanym słowem, które chcemy umieścić na klockach (wielkość czcionki należy dopasować do wielkości klocka)
- gąbka/pędzel
- linijka
- skalpel
- lakier Pierwszym etapem jest pomalowanie klocków. 
Dobór kolorów należy do Was. Możecie pomalować wszystkie na jeden kolor np. biały i trzymać się modnego stylu skandynawskiego lub zaszaleć i pomalować każdy klocek na inny kolor. To Wasze klocki więc nie ma złych decyzji. 
Jeśli klocki mają być jedynie dekoracją możecie użyć zwykłych farb akrylowych. Jeśli jednak postanowicie wykonać klocki dla Waszych dzieci do zabawy - konieczne będzie zastosowanie farb i lakieru, które spełniają wymogi norm bezpieczeństwa dla dzieci.
 

Gdy farba schnie, zabieramy się do wycinania liter.
Gdy tworzę klocki na zamówienie używam specjalnych szablonów, które pozwalają na dokładne odwzorowanie litery. Można sobie jednak poradzić bez tego, choć wymaga to odrobiny precyzji i szybkiego działania.
Na kartce papieru drukujemy słowo, które chcemy umieścić na naszych klockach. Następnie przy pomocy skalpela i linijki wycinamy poszczególne litery.
Wielkość czcionki należy dopasować do rozmiaru klocka i zastosować odstępy pomiędzy literami. Najlepiej sprawdzają się proste czcionki jak Arial. Gdy już oswoicie się ze skalpelem możecie próbować sił z czcionkami bardziej ozdobnymi.


Teraz wystarczy przyłożyć papier do klocka i gąbeczką nanieść farbę. Trzeba działać dość sprawnie bo papier moknie od farby. Lepiej też nie nabierać zbyt dużo farby bo przedostanie się ona pod nasz szablon. Oczywiście literę malujemy innym kolorem niż klocek :) Gdy cała litera jest pokryta, zdejmujemy papier.


Wszelkie niedoskonałości możemy poprawić cienkim pędzelkiem.
Na koniec zabezpieczamy lakierem. 


Teraz wystarczy ustawić je w widocznym miejscu by cieszyły oko!Wasze drewniane klocki będą idealnie pasowały do Waszego wnętrza i oddadzą charakter pomieszczenia. Jak zawsze dekoracje wykonywane samodzielnie dają gwarancję, że będą wyjątkowe i niepowtarzalne.  Możecie je również zrobić w prezencie dla bliskich. Jeśli na dodatek wykonać personalizowane klocki z imieniem jest tak łatwo, to może to być najlepszy prezent.Chętnie zobaczę Wasze drewniane klocki z literami. Jestem ciekawa jakie słowa wybierzecie. 

Linki wrzucajcie w komentarzu,
a z pewnością Was odwiedzę. 

Po inne inspiracje zapraszam też do siebie Kasiulove.
Pozdrawiam i słonecznej pogody życzę 

Kasia

4 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...