2024/05/27

Tutorial - Flower box

  Witajcie!// Hallo!

Jak zapewne wiecie moją pasją jest  rękodzieło pod każdą postacią. Tworzę w wielu technikach, ale mało kto wie, że jestem również florystą ( jak to się mówi z krwi i kości). Chciałabym się nimi trochę z Wami podzielić, dlatego dziś proponuję Wam przygotowanie małego flower boxa z różyczek i gipsówki w najprostszej możliwej formie, czyli półkuli.

As you probably know, my passion is handicraft in all forms. I create in many techniques, but few people know that I am also a florist (as they say, flesh and blood). I would like to share some od them with you, do today I propose you to prepare a small flower box with roses and gypsophila in the simplest posible form, hemisphare.


2024/05/25

MAPKI - cykl pod patronatem LEMONCRAFT - kartka wg mapki /czerwiec

Witajcie! //Hello! 

 I znowu  kolejny miesiąc więc zapraszamy na kolejne mapkowe wyzwanie 

Again another month , so we invite you to another map challenge 


2024/05/23

TUTORIAL: Czekoladownik od podstaw

Witajcie!

Czekoladowniki są już chyba wszystkim znane. W wielu sklepach można kupić gotową bazę. Jednak czasami potrzebujemy na szybko zrobić czekoladownik, a okazuje się, że nie mamy w swoich zapasach gotowej bazy. Możemy taką zrobić sami. Zapraszam na tutorial, w którym pokażę jak szybko zrobić taką prostą bazę z 1 arkusza papieru. 

Hello everyone!

Chocolate bar holders are probably well-known to all of you. You can buy ready-made bases in many stores. However, sometimes we need to quickly make a chocolate bar holder and realize we don't have a pre-made base in our supplies. We can make one ourselves. Join me for a tutorial where I'll show you how to quickly create a simple base from one sheet of paper.


2024/05/22

#89 GOŚCINNE WYSTĘPY // Bożena G. // Serduszko na lodówkę

 Zapraszamy na extra szybki tutorial

przygotowany przez Gościnną Projektantkę Bożenę G. 

Join us for an ultra-fast tutorial prepared by our Guest Designer, Bożena G.2024/05/20

BIŻUTERIA // Biżuteria zrównoważona: Nowy trend w świecie mody

W dzisiejszych czasach, gdy coraz większą uwagę poświęcamy ochronie środowiska i etycznym produkcjom, biżuteria zrównoważona staje się pionierem w modzie, łącząc styl z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ekologią i zrównoważonym rozwojem, biżuteria zrównoważona zbiera coraz większe grono zwolenników, stając się jednym z najgorętszych trendów na rynku.


2024/05/19

JUNK JOURNAL: trzy pomysły na kieszonki.

Witajcie w majowym odcinku mojego cyklu JUNK JOURNAL! Mamy już gotową bazę i ozdobioną okładkę naszego notesu. Teraz czas na jego wnętrze! Właśnie zaczyna się najfajniejsza twórcza zabawa!

Junk Journal ma mieścić dużo notatek i pamiątek, więc staramy się go rozbudować o różnego rodzaju schowki i klapki. Dziś chcę Wam pokazać kilka sposobów na kieszonki.


Welcome to the May episode of my JUNK JOURNAL series! We already have the base and the decorated cover of our notebook. Now it's time for the interior! This is where the most fun and creative part begins!

The Junk Journal is meant to hold lots of notes and keepsakes, so we try to expand it with various pockets and flaps. Today, I want to show you a few ways to make pockets.2024/05/17

TUTORIAL: Mini koperty z harmonijkowym liściem

 POZIOM/LEVEL : ŁATWY/EASY

 Witajcie! // Hello!

Przyglądając się pomysłom na tworzenie kopert znalazłam ciekawe propozycje kopertki z ozdobnym harmonijkowym dekorem w kształcie liścia

While exploring ideas for crafting envelopes, i came across an interesting proposal for an envelope with decorative according- style leaf- shaped decor.
2024/05/15

#68 CYKLICZNE SZYDEŁKO/ #88 GOŚCINNE WYSTĘPY : Smycz do kluczy - ścieg tunezyjski

 Zapraszam Was dziś na troszkę nietypowy Gościnny Występ w ramach Cyklicznego Szydełka.

Ewa przygotowała dla Was tutorial jak wykonać smyczke do kluczy ściegiem tunezyjskim. 
2024/05/13

TUTORIAL - Mini sukieneczka szydełkowa

 Witajcie! //Hello!


Wielu z nas wykonuje kartki i inne prace w technice scrapbooking. Dokładamy do nich oprócz papierów, wycinanek przeróżne dodatki: koronki, guziki, naklejki i ostatnio bardzo modne elementy szydełkowe.

Dziś w ramach mojej propozycji dla Was  postanowiłam pokazać jak samodzielnie wykonać słodką sukieneczkę szydełkową do pracy dla dziewczynki. 

Many of us enjoy creating cards and other crafts using the scrapbooking technique. In addition to papers, we add various embellishments such as lace, buttons, stickers, and lately, crochet elements.

Today, as part of my suggestion for you, I've decided to show how to make a sweet crochet dress for a little girl.2024/05/12

TUTORIAL: Kartka "Bedtime Tales" z papierów ScrapBoys

Witajcie.
Dzisiaj zrobimy kartkę w ramach naszego aktualnie trwającego wyzwania SKRZYDŁA.
Taka inspiracja z mojej strony, troszkę w nietypowym stylu.
Szczegóły wyzwania znajdziecie > TUTAJ < - serdecznie zapraszam. 


2024/05/10

PAPIEROWO: Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej w postaci kopertówki.

 Witajcie w kolejnej części cyklu PAPIEROWO. Maj to czas przede wszystkim kojarzący się z komuniami, więc dziś mam dla Was kurs na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej w postaci kopertówki. Wykorzystam kolekcję ScrapBoys - Moments oraz bazę od GoatBox.


2024/05/08

TUTORIAL: Zakładka z patyczka do lodów

 Witajcie!

Czy czasami macie tak, że nie wiecie co zrobić z okładką papierów scrapowych lub też zostały Wam niewielkie ścinki? Zwykle na okładce są grafiki (paski) papierów znajdujących się w kolekcji. Niestety to mały pasek, z którego trudno cokolwiek zrobić. 

Jednak... można zdziałać i to wiele.

Zapraszam na tutorial, w którym zobaczycie jak zrobić zakładkę do książki z patyczków po lodach i z wykorzystaniem tychże grafik z okładki. 

Hello there!

Do you ever find yourself not knowing what to do with scrapbook paper covers or leftover scraps? Usually, the covers feature graphics (strips) of the papers in the collection. Unfortunately, these strips are often small, making it difficult to create anything substantial.

However... you can still create a lot with them.

Join me for a tutorial where you'll see how to make a bookmark from popsicle sticks and using those graphics from the cover.2024/05/06

TUTORIAL: Prosta zakładka do książki

Często używamy starych biletów bądź kawałków sznurka czy jakiegoś skrawka papieru jako zakładki do książki.

Dziś chciałabym Wam pokazać prościutki, 

wręcz 5 minutowy projekt na uroczą zakładkę, którą każdy jest w stanie wykonać. 

We often use old tickets or pieces of string or even scraps of paper as bookmarks for our books.

Today, I'd like to show you a very simple, 

even 5-minute project for a charming bookmark that anyone can make.2024/05/05

Wyniki wyzwania # 70 KREATYWNY RECYKLING

 Witajcie!


Mamy początek maja więc pora ogłosić wyniki wyzwania z poprzedniego miesiąca. 

Temat dawał szerokie pole do popisu i  można było wykazać się swoją kreatywnością.2024/05/04

INSPIRACJE - TAMBOREK / EMBROIDERY HOOP

Witajcie w kolejnym cyklu INSPIRACJI.

W tym miesiącu chcielibyśmy zobaczyć wasze prace z użyciem TAMBORKA. 

Tamborek do haftowania, znany również jako krosno, to niezastąpione narzędzie dla pasjonatów haftu na całym świecie. Jego historia sięga setek lat wstecz, a jego znaczenie w sztuce haftu jest niezmiennie ważne. Dzięki swojej prostocie i wszechstronności, tamborek umożliwia tworzenie precyzyjnych i pięknych wzorów na tkaninach.

Ale my wykorzystaliśmy go również w inny sposób!

Welcome to another cycle of INSPIRATION.

This month, we'd like to see your works using the EMBROIDERY HOOP.

The embroidery hoop, also known as a tambour frame, is an indispensable tool for embroidery enthusiasts worldwide. Its history dates back hundreds of years, and its significance in the art of embroidery remains paramount. With its simplicity and versatility, the embroidery hoop enables the creation of precise and beautiful patterns on fabrics.

But we've also used it in a different way!


2024/05/01

#71 WYZWANIE - Skrzydła

 Gdyby móc mieć skrzydła

Ciało pełne wielkich piór

poleciała bym wysoko 

ponad wierzchołki gór. 

                                  Borusia


Witajcie! // Hallo!

Rozpoczął się maj więc na naszym blogu rozpoczyna się nowe wyzwanie.  Wiosna w pełni, a za oknem gdzie tylko spojrzeć widzimy ptaki, pszczółki, na łąkach pojawiają się motyle, ważki i rożne inne owady trzepoczące swoimi delikatnymi skrzydełkami.

 Jak się już zapewne domyślacie tematem naszego majowego wyzwania są właśnie one - SKRZYDŁA. 

May had begun, so a new challenge begins on our blog. Spring is in full swing, and everywhere we look oytside the window we see birds, bees, butterflies, dragonflies and various other insects flapping their delicate wings.

A you probably already guessed, the topic of our May challenge is them - WINGS.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...