2017/08/24

TUTORIAL: Tabliczka dekoracyjna w stylu starych plakatów cyrkowych

Jeśli lubicie klimaty retro i cyrkowe motywy, to zapraszam!

Co będzie potrzebne:
- masa plastyczna (ja użyłam masy DAS) i foremki silikonowe - jeśli ich nie macie, nie przejmujcie się, możecie użyć niepotrzebnych koralików, ozdobnych guzików, cekinów!
- klej vikol
- preparat do transferów - jeśli nie macie, klej vikol też się nada
- kawałek deski lub sklejki
- farby akrylowe: czarna, biała, niebieska, czerwona
- wydruk laserowy - napisy i ozdobne motywy
- lakier do zabezpieczenia pracy
- papier ścierny


To do pracy!

Najpierw robimy wyciski z foremek silikonowych i tworzymy z nich kompozycję na desce. Oczywiście przyklejamy wszystko do powierzchni jak już uznamy, że jesteśmy zadowoleni. Ci, którzy nie posiadają foremek mogą ułożyć kompozycję z tego, co znajdą w domu!Następnie malujemy wszystko na czarno i malujemy lakierem

Teraz całość trzeba pomalować na biało - najlepiej dwa lub trzy razy

Drukujemy sobie potrzebne napisy i motywy ozdobne - pamiętajcie, że to musi być wydruk laserowy. Układamy sobie kompozycję, a następnie na zadrukowane miejsca kładziemy preparat do transferu, a jeśli go nie mamy to klej vikolowy (efekt będzie ten sam, tylko że należy trzymać go 24h). Przykładamy posmarowaną stroną do powierzchni - pamiętajcie, by zrobić wydruk w odbiciu lustrzanym!!!


Zaczynamy rolowanie - potrzebny będzie pojemniczek z wodą i... palec :) moczymy palec i rolujemy papier, by odsłonić wydruk. Najlepiej robić to stopniowo, na dwa - trzy razy, by dokładnie odsłonić obrazek. Potrzebna jest tu odrobina cierpliwości.


Teraz malujemy pracę kolorami - dowolnie, według własnego uznania

Szlifujemy w niektórych miejscach, by nadać pracy odrobinę "starości" i chlapiemy nieco pracę kolorami

Zabezpieczamy pracę lakierem - najlepszy efekt uzyskamy, gdy polakierujemy pracę kilkukrotnie, a między kolejnymi lakierowaniami przeszlifujmy ją delikatnie papierem ściernym (o bardzo drobnej ziarnistości). Dzięki temu powierzchnia będzie idealnie gładka, a naniesione motywy idealnie wtopią się w tło.

Gotowe!
Pozdrawiam
Aga!

7 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...