2019/01/03

RECYKLING - zadanie #1: Poświąteczne "zero waste"

Witajcie!

W tym miesiącu zaczynamy nowy cykl na blogu pt: RECYKLING.

Co miesiąc będę Was zapraszać do wykonywania prac:
recyklingowych, upcyklingowych i w duchu "zero waste"- czyli takich, które pozwolą ponownie wykorzystać odpady. Zamiast wyrzucać do kosza, będziecie przerabiać, nadawać nową formę i podnosić wartość śmieci 😉W tym cyklu nie będzie tutoriali, ani nawet projektów inspiracyjnych naszego DT. Będę zamieszczała jedynie kilka podpowiedzi, którymi nakieruję Was na mój zamysł danego zadania. Liczę na Waszą kreatywność i nie chcę Wam zbyt wiele sugerować i narzucać, bo swoboda działania przyczyni się (mam nadzieję) do powstawania licznych i ciekawych projektów.

W styczniu mam dla Was zadanie pt:
Poświąteczne "zero waste"

Pod tym hasłem kryją się wszystkie projekty, które powstaną z wykorzystaniem wszelkich poświątecznych odpadków. Mogą to być przepisy na "resztkowe" dania, pomysły na ponowne wykorzystanie pudełek prezentowych, projekty z użyciem resztek papierów do pakowania, przeróbki nietrafionych prezentów, sposoby na wykorzystanie: resztek niedopalonych świeczek, stłuczonych bombek, butelek po napojach, słoików po produktach żywnościowych, pogryzionej przez psa czapki mikołajowej 😋 itd, itd...
Dosłownie wszystko, co przyjedzie Wam do głowy, pod warunkiem, że do projektu wykorzystacie jakiś poświąteczny "odpad".

***

Spośród zgłoszonych prac wybierzemy dwie, każda z nich zostanie nagrodzona banerkiem:
1. Jedną pracę, która (zdaniem naszego DT) będzie najładniejsza i najbardziej estetycznie wykonana.
2. Jedną pracę,
która (zdaniem naszego DT) będzie najbardziej kreatywna i pomysłowa.
 Zastrzegam, że może się zdarzyć, iż oba banerki trafią do jednej osoby 😉


***

Zgłaszane prace powinny być nowe,
a wpis powinien zawierać wyjaśnienie,
jaki poświąteczny odpadek został wykorzystany.
Mile widziane zdjęcia przed i po.
Na Wasze prace czekam do 27.01.2019.

Udanej zabawy i powodzenia!
Kasia
 


22 comments:

 1. Bardzo fajne wyzwanie i na pewno sporo super prac powstanie, ja niestety póki co muszę się mocno ograniczyć w zabawach blogowych więc tylko będę podziwiać. No chyba że na prawdę coś mi podpasuje :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Będę się starała wymyślać ciekawe, może czasem zaskakujące zadania, więc mam nadzieję, ze jednak się kiedyś skusisz na zabawę z nami :)

   Delete
 2. Kurczę, będę miała z tym problem, bo właściwie nic mi takiego po świętach nie zostało... Porozglądam się po domu ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No to w zasadzie pozostaje mi pogratulować rozsądnego zarządzania odpadami w Twoim domu :D Ale może znajdzie się chociaż bilecik prezentowy? Albo wstążka? Na pewno nie dostałaś też nie trafionych skarpetek? :D

   Delete
 3. Hmm... Fajny pomysł, muszę się rozejrzeć za śmieciami świątecznymi.

  ReplyDelete
 4. No to ja już mam pomysł.. i choć wiem, że moja praca nie będzie brana pod uwagę przy wyróżnieniu to i tak z chęcią podzielę się z innymi moim pomysłem. Jutro wrzucę wpis do żaby. Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Super! Bardzo się cieszę, że dołączysz do zabawy, czekam na efekty :)

   Delete
 5. Swietny temat, bardzo lubię recykling:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję :) Ja też bardzo lubię te klimaty i mam nadzieję, że uda mi się Was pozytywnie zaskoczyć tematami zabaw :)

   Delete
 6. To i ja podobnie jak Madzia do wyróżnienia nie pretenduję ,ale dorzucam swoją propozycję :-)A cykl bardzo mi się podoba.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo się cieszę, że chętnie dorzucacie swoje propozycje - ku inspiracji dla innych :) No i super, że cykl się podoba, dzięki :*

   Delete
 7. O, jakie super wyzwanie. Ja w tym roku podczas wykonywania świątecznych prac bawiłam się w recykling ile się da - kilkanaście słoików po buraczkach, oliwkach czy wielkich landrynkach zyskało nowy look. Pudełka po tekturkach stały się dekoracjami do powieszenia na choinkę czy gdziekolwiek się da. Pudełka po zeszłorocznych prezentach od firmy przerobione na świąteczne opakowania na prezenty dla najbliższych...tyle pomysłów. Recykling w twórczości rękodzielniczej daje tyle możliwości! Super wyzwanie, niestety większość moich świątecznych recyklingowych prac została już opublikowana, ale ta jedna jeszcze nie więc zostaje tu zgłoszona - pudełko po tekturkach jako świąteczna dekoracja :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ogromnie mnie cieszy, że pomysł Ci się spodobał :) Zapraszam do kolejnych edycji :)

   Delete
 8. Ciekawy temat. Mam nadzieję, że zdążę wziąć udział w tym wyzwaniu. Kilka dni jeszcze jest więc może się uda. "Nie wyrzucaj, wykorzystaj" ... hasło jednego bajkowego pieska. 🐶 Jestem za 😉

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo mnie cieszy, że jesteś za, oby było nas jak najwięcej :)

   Delete
 9. Jeśli mam być szczera, to jest to jedna z lepszych inicjatyw o których miałam okazję słyszeć. Sama muszę wykorzystać to hasło w swoim przypadku.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jej, ale się cieszę! Ogromną radość sprawiły mi Twoje słowa :) Powodzenia we wdrażaniu hasła w życie :)

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...