PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2017/07/30

#3/7 - Zrób / Załóż / Zachwycaj - Upcyklingowy Wisiorek

Witajcie w kolejnej odsłonie naszej wakacyjnej biżuteryjnej zabawy. 
Dziś coś nietypowego i nietuzinkowego zarazem - wisiorek z odzysku.Najlepsze projekty to takie, w których ze zwykłych przedmiotów tworzymy rzeczy niesamowite. Wystarczy odrobina wyobraźni by wydobyć drzemiące w nich piękno. Istotą biżuterii robionej własnoręcznie jest jej niepowtarzalność i oryginalność. Zdecydowanie nic nie będzie bardziej oryginalne niż wisiorek wykonany z ... łyżki. Gwarantuje, że nikt nie będzie takiego miał, a efekt zaskoczy i zachwyci wszystkich.

Do wykonania wisiorka z łyżki potrzebne będą:- ŁYŻKA (To podstawa naszego projektu. Ja użyłam łyżki stołowej, ale możecie użyć łyżeczki od herbaty lub zaszaleć i wykorzystać łyżkę do serwowania. Nada się każda, a im bardziej fikuśna tym lepiej.)
- SERWETKA Z DOWOLNYM MOTYWEM
- ŁAŃCUSZEK KULKOWY - do kupienia na manzuko.com
- ZAWIESZKA BIŻUTERYJNA - do kupienia na manzuko.com
- KÓŁKO MONTAŻOWE - do kupienia na manzuko.com
- FARBA/PRIMER, KLEJ I LAKIER DO DECOUPAGE
- KLEJ SZYBKOWIĄŻĄCY (np. Kropelka i najlepiej w żelu)
- SZCZYPCE, PĘDZELEK


Jeśli już wybraliście łyżkę ze swojej świątecznej zastawy, trzeba ją przygotować.
Uchwyt łyżki należy uciąć i zagiąć, tworząc ucho. To będzie nasze oczko do zawieszenia. 
Łyżkę należy teraz dokładnie umyć, wysuszyć i pomalować. Możecie użyć podkładu i zwykłej farby akrylowej lub farby kredowej już bez podkładu. 
EDIT:  Łyżkę można uciąć ręczną piłką do metalu lub szlifierką kątową. Wyginanie najłatwiej wychodzi gdy mamy imadło, ale dwoma szczypcami czy kombinerkami też się uda. Nakład pracy i siły zależy od materiału, z którego zrobiona jest  łyżka.


Następnym krokiem jest przyklejenie motywu serwetki na łyżkę. Jeśli chcecie możecie motyw dodatkowo zabezpieczyć lakierem. 


Gdy klej i lakier dobrze wyschnie, kropelką przyklejamy łańcuszek kulkowy na rant łyżki. Wspomagając się szczypcami, przekładamy kółko montażowe pod łańcuszkiem i doczepiamy do kółka nasze zawieszki.


Gotowe! 

Wasz wyjątkowy wisiorek jest gotowy do zawieszenia.


A tak prezentuje się na szyi, zawieszony na łańcuszku.


Teraz czas na Waszą biżuterię. 
Możecie ją pokazać korzystając z żabki.

Pamiętajcie, że ten kurs to jedynie inspiracja. Możecie odwzorować go krok po kroku, lub wykonać coś zupełnie innego. Najważniejsze by dobrze się bawić! 
Nie zapomnijcie jedynie o zasadach naszej zabawy i koniecznie zróbcie minimum dwa zdjęcia w trakcie tworzenia no i oczywiście pokażcie efekt końcowy. Już nie mogę się doczekać Waszych pomysłów!

*******************

A teraz przejdźmy do wyróżnienia biżuterii zgłoszonej w poprzednim tygodniu. 

Projekt który zostaje nagrodzony 20% rabatem na zakupy w sklepie manzuko.pl, należy do:  

Gratulujemy!!! 

Od naszego sponsora otrzymujesz bon rabatowy 
z 20% zniżką na zakupy w sklepie http://manzuko.com 


Bardzo proszę o kontakt w celu odebrania kodu rabatowego w ciągu 5 dni od dnia dzisiejszego.
Jeśli wyróżniona osoba nie skontaktuje się z organizatorem w wyznaczonym terminie,
nagroda przepada zgodnie z zasadami naszego REGULAMINU punkt 4.2. 


*************

Każdy kto zgłosi minimum 4 projekty w ciągu całego trwania naszej zabawy (16 lipiec - 27 sierpień), ma szansę na zdobycie nagrody głównej jaką jest 50zł bon na zakupy w sklepie naszego sponsora http://manzuko.com 


Jak również 10% na zakupy w sklepie oraz wszyscy którzy zgłoszą swój projekt w tym tygodniu mają szansę na zdobycie 20% rabatu na zakupy w sklepie http://manzuko.com 
(nagroda przydzielona zostanie przy zgłoszeniu conajmniej 5 różnych projektów) ********************


Pozdrawiam Was serdecznie
Kasia7 comments:

 1. Gratulacje dla Hubki, od razu pomyślałam, że wyróżnienie się należy jej właśnie;D
  A czym uciąć i zagiąć łyżkę?

  ReplyDelete
  Replies
  1. chociaż nie ja wyróżnienie dostałam...hahahaha

   Delete
  2. Daga - faktycznie nie dopisałam, jutro zrobię edit. Ja ucięłam piłką ręczną do metalu, taką za pare złotych ze sklepu budowlanego. Oczywiście mozna bardziej hardkorowo np. szlifierką. A wyginanie za pomocą obcęgów/szczypcy. Ale jak wykopiesz z piwnicy aluminiową łyżkę to dasz nawet radę rękoma:)

   Delete
  3. Kurczę, byłam pewna, że było wyróżnienie za wisiorek z owockami! A teraz nie widzę w ogóle żadnego. ;( Jakieś zwidy chyba mam ;(
   Używanie piłki ręcznej poza moim zasięgiem, nie widziałam piłki dostosowanej da ON ;((

   Delete
 2. aż mnie zatkało! takie cuda z łyżki :)))) łał!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...