PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2019/02/23

TUTORIAL - Mixed mediowy chustecznik

Cześć

Dziś wykonamy sobie mixed mediowy chustecznik.
No to do dzieła!


Będziemy potrzebować:
*chustecznik
*pastę strukturlną
*szablon
*elementy do ozdobienia - mikrokulki, gazę, tekturki, kwiatki z foamiranu, elementy z foremek
*białe gesso
*wosk w delikatnym odcieniu beżo-różu
*pasta do złoceń
*metalowe narożniki (opcjonalnie)

1. Na początek przyklejamy do chustecznika gazę w miejscach gdzie chcemy mieć strukturę. Następnie nanosimy wzór z pasty srukturalnej przy pomocy szablonu.


2. Komponujemy sobie ozdobniki: kwiatki, mikrokulki itp.


3. Następnie malujemy całość białym gessem.


4. Po wyschnięciu gessa, nanosimy miękkim pędzlem wosk.


5. Następnie ozłacamy wypukłe elementy pastą do złoceń. Ostatnim krokiem jest założenie metalowych narożników, które nadają ładnego efektu i pięknie korelują ze złoceniami.


6. A oto i efekty:


Chustecznik może nam się przydać na okres przedwiośnia, gdy nietrudno o katar, a mediowanie to naprawdę świetna zabawa i efekty są zachwycające, więc gorąco zachęcam do eksperymentowania.

Pozdrawiam ciepło
Iza

11 comments:

 1. Szybciutko muszę zaopatrzyć się w potrzebne media i spróbuję zrobić to cudo.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Powodzenia z pracą, i nie taki diabeł straszny 😉. Ja za media się zabierałam dobre 2 lata, aż w końcu spróbowałam i okazało się super proste i baaaardzo efektowne 😁

   Delete
 2. Sam chustecznik wygląda ekstra! Jednak mediowanie to kompletnie nie moja bajka, więc będę tyko podziwiać u innych :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie taki diabeł straszny, jeśli chodzi o mediowanie 😉. I dziękuję za miłe slowa.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...