2019/02/26

HAFT - KONTYNUACJA


Witam Was,


Kilka dni temu Tereska zakończyła swoją współpracę z blogiem DIY a tym samym zakończył się cykl "Haft", który prowadziła. Nasz Zespół postanowił jednak, że warto nadal go prowadzić. 

Cykl będzie kontynuowany przez Annę i Bogumiłę.


Anna poprowadzić dalej haft krzyżykowy,
natomiast Bogusia zachęci Was do nauki innych rodzajów haftów. 
Cykl będą prowadziły na zmianę, co drugi miesiąc.

Dziewczyny przedstawią krótko czego możecie się spodziewać już niedługo.

***

Witajcie 

Ja (Anna) poprowadzę dla Was kontynuację nauki haftu krzyżykowego.

Z założenia cykl dedykowany będzie osobom początkującym w tej technice, ale jeżeli bardziej wprawne hafciarki będą miały ochotę bawić się z nami serdecznie zapraszamy. 

Podstawy haftu przedstawiła Wam już Tereska TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ więc do nich wracać nie będę.

Ale parę ciekawostek i praktycznych porad jeszcze Wam pokażę. Ja ze swojej strony chciałam Wam zaproponować różne praktyczne zastosowania tego haftu, bo haft krzyżykowy to nie tylko obrazy.

A jak jesteście ciekawi co można jeszcze zrobić z " krzyżyków" zapraszam Was 22 marca na mój pierwszy post z tego cyklu.

Dla biorących udział w zabawie przewidziane nagrody. 

Pozdrawiam 


***
Ja (Bogusia) chcę zaprosić Was na cykl spotkań z różnymi haftami, które będą uzupełnieniem całego cyklu. Moja część podobnie jak Ani będzie przeznaczona głównie dla osób początkujących oraz tych, które z haftem nie miały nic wspólnego, co nie znaczy, że doświadczone hafciarki nie mogą się z nami bawić. Was również zapraszam serdecznie, a może podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. 

Fascynujący ( z czystym sumieniem mogę tak powiedzieć) świat haftu poznawałam wraz z z Melindą Coss, której książkę kiedyś dostałam w prezencie urodzinowym.


"Zdobienie tkaniny ściegami to niezwykle twórczy sposób spędzania wolnego czasu, a także swego rodzaju terapia pozwalająca odreagować stresy dnia codziennego. Wyszywanie pięknymi, kolorowymi nićmi to sama przyjemność, dlatego nietrudno zrozumieć przyczyny wciąż rosnącego zainteresowania haftem."

Przytaczając słowa autorki, z którymi się zgadzam w 100 procentach mam nadzieję, że Wy również polubicie ten rodzaj twórczości artystycznej. Postaram się zatem wprowadzić Was w tajniki tak wyjątkowej dziedziny rękodzielniczej. Najpierw dowiemy się co jest potrzebne, aby przystąpić do pracy, a następnie poznamy podstawowe ściegi hafciarskie, które po połączeniu są wykorzystywane w przeróżnych technikach hafciarskich np: 

Haft kurpiowski, kaszubski, łowicki, Richelieu, angielski czy wstążeczkowy. 

Dla najwytrwalszych uczestników czekają nagrody. 

Pozdrawiam serdecznie.

6 comments:

 1. Podziwiam Wasze niesamowite umiejętności, dziewczyny. Bardzo fajnie, że chcecie kontynuować cykl. Na pewno będzie bardzo ciekawy. Powodzenia :)

  ReplyDelete
 2. O tak :) Od razu wyrażam chęć wzięcia udziału, zwłaszcza w części poświęconej innym ściegom niż haft krzyżykowy :) Bogusiu, mam tę samą książkę :)

  ReplyDelete
 3. Mamy nadzieję, że z przyjemnością będziecie z nami haftować. Gosiu książkę postaramy się przerobić od początku do końca. :)

  ReplyDelete
 4. Pięknie dziewczyny. Może i ja czegoś się dowiem i spróbuję. Czas pokaże. Pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete
 5. Juz jestem ciekawa co szykujecie :)

  ReplyDelete
 6. Z ochotą będę zaglądać i obserwować. Na pewno będzie ciekawie!
  Pozdrawiam Alina

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...