PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2019/06/13

TUTORIAL - Butelka na nalewkę w technice decoupage

Witam Was 

Dziś zapraszam Was na tutorial na butelkę na nalewkę w technice decoupage.


 Do jej zrobienia potrzebować będziemy:

- butelkę po alkoholu
- sznurek 
- białą farbę akrylową
- taśmę dwustronnie klejącą 
- serwetkę , lub papier ryżowy z wybranym motywem
- klej do decoupage , zamiennie rozcieńczony wodą wikol
- lakier do decoupage , zamiennie wodny lakier Bartek lub Vidaron 

To zabieramy się do pracy.

Z butelki usuwamy naklejki, nie przejmujemy się pozostałościami kleju i naturalnymi "wypukłościami" firmowymi na szkle.  Wszystko zaraz pięknie schowamy. 
Oklejamy naszą butelkę i nakrętkę kawałkami taśmy dwustronnie klejącej.
Następnie owijamy dokładnie całość sznurkiem. Jest to bardzo sprytny sposób na schowanie resztek kleju z etykiet i loga producenta wytłoczonego na butelce.  Dodatkowo sznurek daje fajną strukturę pod  serwetką.


Całość smarujemy rozwodnionym wikolem , żeby nam się sznurek skleił. Jak wyschnie  malujemy całość białą farbą akrylową. Jeżeli sznurek jest biały możemy ten etap pominąć. Warto przed przyklejeniem serwetki pomalować całość jedną warstwą lakieru. W razie gdyby nam się nie udało ładnie przykleić serwetki , bardzo łatwo ją usuniemy nie uszkadzając bazy.
Nasza butelka jest gotowa do ozdabiania. Logo firmowe pięknie zniknęło pod sznurkiem. Serwetkę rozwarstwiamy, bierzemy tylko pierwszą warstwę z nadrukiem. Docinamy do wielkości butelki i za pomocą kleju do decou lub rozwodnionego wikolu oklejamy butelkę.Warto to zrobić na leżąco, na foli ( może być koszulka na dokumenty, lub strecz). Smarujemy butelkę po kawałku z góry na dół i sukcesywnie przyklejamy serwetkę dookoła. Folia zapobiegnie przyklejeniu do palców co zawsze się kończy uszkodzeniem serwetki. 
Po wyschnięciu lakierujemy kilkakrotnie i możemy wlać  naszą naleweczkę.
Na zbliżeniu widać fajną strukturę jaką dał nam sznurek.Ja jeszcze dodatkowo z tej samej serwetki przygotowałam tag na którym możemy opisać zawartość.  Do jego zrobienia wystarczy kawałek białego scrapowego papieru, taśma dwustronnie klejąca i serwetka . Taśmę naklejamy na papier, następnie  serwetkę ( jej górną warstwę z nadrukiem)
Wykrojnikiem lub nożyczkami wycinamy etykietkę.


Taka domowa naleweczka w ozdobnej butelce może być fajnym prezentem. Mam nadzieję, że Was zainspirowałam do ponownego wykorzystania pustych butelek po alkoholu. 

5 comments:

 1. Piękne wykonanie butelki. Jakoś nie mogę przełamać strachu przed wypróbowaniem swych sił w tej technice.

  ReplyDelete
 2. Wspaniały kursik :) Świetnie wyglada taka sznurkowo decu butelka :)

  ReplyDelete
 3. Cudeńko nalewka będzie jeszcze lepiej smakować pita z takiej butelki;) Pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 4. Aniu kolejny fantastyczny kurs!!! Nie wpadłabym na pomysł jak schować logo na butelce, jesteś kochana genialna :)). Buziaki!!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...