2019/06/12

TUTORIAL - Bransoletka ze sznurka i koralików

Witajcie.

Mam dziś dla Was kursik na fajną bransoletkę, którą możecie wykonać dla każdego. Z koralikami lub kryształkami będzie świetnie wyglądać na nadgarstkach kobiet, a wykonana tylko ze sznurka, bardzo dobrze sprawdzi się jako ozdoba dla mężczyzny. Zapraszam.
Do wykonania bransoletki potrzebujemy:
- kolorowe sznurki,
- koraliki,
- nożyczki,
- wykałaczki lub szpilki,
- klej kropelka w żelu.


Pracę zaczynamy od związania sznurków. Należy wybrać kolor, który będzie bazą bransoletki. 
Moją bazą jest sznurek khaki.

Następnie wiążemy supły. Zasada jest bardzo prosta: sznurek A (u mnie jasna zieleń) nad bazę i pod sznurek B (ciemna zieleń). Sznurek B (ciemna zieleń) pod bazę i nad sznurek A (jasna zieleń), jak na zdjęciach.
Pociągamy sznurki, aby uzyskać supeł.


I ponownie sznurek A nad bazę i pod sznurek B, a sznurek B pod bazę i nad sznurek A. Ten krok powtarzamy kilka razy (jeśli chcecie mieć bransoletkę tylko ze sznurków, pleciecie supły aż do uzyskania potrzebnej długości bransoletki).


Następnie dodajemy koraliki. Zasada się nie zmienia, czyli ponad koralikiem sznurek A nad bazę i pod sznurek B, a sznurek B pod bazę i nad sznurek A. Pleciemy tyle supłów, ile chcemy, aby uzyskać odpowiednią przerwę między koralikami (ja wiążę dwa supły), jednakże zawsze tyle samo, aby odległości były równe.

Pamiętajcie, żeby bransoletka była nieco krótsza, niż szerokość nadgarstka. Aby mieć odpowiednią ilość miejsca na wykończenie, proponuję zostawić około 2-3 cm.


Kiedy nasze bransoletki mają już odpowiednią długość, należy zakończyć je tak samo, jak rozpoczynaliśmy, czyli robimy kilka supełków, bez koralików.

Następnie odchylamy sznurek bazowy i wiążemy zwykły supeł, żeby zakończyć bransoletkę. Aby bransoletka była trwała i sznurki nie rozplątywały się, środek supełka sklejamy niewielką ilością kleju naniesioną przy pomocy szpilki lub wykałaczki.

Tak samo postępujemy z drugiej strony naszej bransoletki. Rozwiązujemy związane na początku trzy sznurki i robimy supełek, który przyklejamy niewielką ilością kleju.
Odcinamy resztki sznurków A i B.Należy bardzo uważać, aby klej nie dotknął sznurka bazowego, gdyż mógłby się przykleić. Jeśli wydaje się Wam, że klej mógł dotknąć sznurka bazowego, wystarczy kilkakrotnie przesunąć po sznurku bazowym całą konstrukcję, aby upewnić się, że baza jest ruchoma i nie przykleiła się.

Teraz stworzymy rodzaj "mechanizmu" pozwalającego na poszerzanie i zakładanie bransoletki.
W tym celu wiążemy ze sobą dwa sznurki: A i B, a bazę nakładamy na siebie, jak na zdjęciach.
Ponownie robimy kilka supełków, według stałej zasady, oplatając sznurki bazowe.


Zakańczanie pracy wygląda dokładnie tak samo, czyli po obu stronach "mechanizmu" robimy zwykłe supełki. Uważając, aby nie skleić bazy, nanosimy niewielką ilość kleju wewnątrz supełków. Odcinamy sznurki A i B.


Bazę sznurkową przycinamy na pożądaną długość, pozwalającą na swobodne zakładanie bransoletki. Na końcach bazy możemy umieścić mały koralik lub zrobić zwykły supełek. Gotowe.Przyznam, że opis wygląda na skomplikowany, ale naprawdę szybko i prosto wykonuje się takie bransoletki. 
Oto kilka moich bransoletek, które powstały dokładnie według opisu przedstawionego powyżej.


Bransoletki, które chcielibyście wykonać np. dla mężczyzny, możecie przygotować ze sznurków w barwach jego ulubionej drużyny lub klubu sportowego. Dobrze wyglądają bransoletki zarówno z cienkich sznurków, jak moje, jak również z grubszych, wtedy wzór i kolory są bardziej widoczne.
Bransoletkę plecie się w ciągu godziny, a przy większej wprawie, przygotujecie ją w kilkanaście minut.
Życzę dobrej zabawy.

Pozdrawiam, Monika.

7 comments:

 1. Taka biżuteria świetnie uzupełnia letnie kreacje a do tego można samemu ja wykonać.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To prawda, kolorowe bransoletki noszę zazwyczaj latem, stąd pomysł na kursik.

   Delete
 2. Dziękuję za kursik. Chętnie skorzystam :).

  ReplyDelete
  Replies
  1. A ja dziękuję za odwiedziny. Polecam. Ja do bransoletek używam kamieni naturalnych - wyglądają bardzo ładnie.

   Delete
 3. Replies
  1. Dziękuję. Polecam spróbować samemu zrobić taką bransoletkę.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...