2019/06/13

TUTORIAL - Butelka na nalewkę w technice decoupage

Witam Was 

Dziś zapraszam Was na tutorial na butelkę na nalewkę w technice decoupage.


 Do jej zrobienia potrzebować będziemy:

- butelkę po alkoholu
- sznurek 
- białą farbę akrylową
- taśmę dwustronnie klejącą 
- serwetkę , lub papier ryżowy z wybranym motywem
- klej do decoupage , zamiennie rozcieńczony wodą wikol
- lakier do decoupage , zamiennie wodny lakier Bartek lub Vidaron 

To zabieramy się do pracy.

Z butelki usuwamy naklejki, nie przejmujemy się pozostałościami kleju i naturalnymi "wypukłościami" firmowymi na szkle.  Wszystko zaraz pięknie schowamy. 
Oklejamy naszą butelkę i nakrętkę kawałkami taśmy dwustronnie klejącej.
Następnie owijamy dokładnie całość sznurkiem. Jest to bardzo sprytny sposób na schowanie resztek kleju z etykiet i loga producenta wytłoczonego na butelce.  Dodatkowo sznurek daje fajną strukturę pod  serwetką.


Całość smarujemy rozwodnionym wikolem , żeby nam się sznurek skleił. Jak wyschnie  malujemy całość białą farbą akrylową. Jeżeli sznurek jest biały możemy ten etap pominąć. Warto przed przyklejeniem serwetki pomalować całość jedną warstwą lakieru. W razie gdyby nam się nie udało ładnie przykleić serwetki , bardzo łatwo ją usuniemy nie uszkadzając bazy.
Nasza butelka jest gotowa do ozdabiania. Logo firmowe pięknie zniknęło pod sznurkiem. Serwetkę rozwarstwiamy, bierzemy tylko pierwszą warstwę z nadrukiem. Docinamy do wielkości butelki i za pomocą kleju do decou lub rozwodnionego wikolu oklejamy butelkę.Warto to zrobić na leżąco, na foli ( może być koszulka na dokumenty, lub strecz). Smarujemy butelkę po kawałku z góry na dół i sukcesywnie przyklejamy serwetkę dookoła. Folia zapobiegnie przyklejeniu do palców co zawsze się kończy uszkodzeniem serwetki. 
Po wyschnięciu lakierujemy kilkakrotnie i możemy wlać  naszą naleweczkę.
Na zbliżeniu widać fajną strukturę jaką dał nam sznurek.Ja jeszcze dodatkowo z tej samej serwetki przygotowałam tag na którym możemy opisać zawartość.  Do jego zrobienia wystarczy kawałek białego scrapowego papieru, taśma dwustronnie klejąca i serwetka . Taśmę naklejamy na papier, następnie  serwetkę ( jej górną warstwę z nadrukiem)
Wykrojnikiem lub nożyczkami wycinamy etykietkę.


Taka domowa naleweczka w ozdobnej butelce może być fajnym prezentem. Mam nadzieję, że Was zainspirowałam do ponownego wykorzystania pustych butelek po alkoholu. 

5 comments:

 1. Piękne wykonanie butelki. Jakoś nie mogę przełamać strachu przed wypróbowaniem swych sił w tej technice.

  ReplyDelete
 2. Wspaniały kursik :) Świetnie wyglada taka sznurkowo decu butelka :)

  ReplyDelete
 3. Cudeńko nalewka będzie jeszcze lepiej smakować pita z takiej butelki;) Pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 4. Aniu kolejny fantastyczny kurs!!! Nie wpadłabym na pomysł jak schować logo na butelce, jesteś kochana genialna :)). Buziaki!!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...