PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2019/07/14

BIŻUTERIA / cykl pod partonatem ELEMENCIKI.PL / Hit lata! Naszyjnik z muszelek KAURI

Wakacyjne, słoneczne Cześć !!! :)

Jak zdążyłyście już zauważyć tego lata królują muszelki KAURI :) Nie mogłam zostawić moich kursowiczów z tyłu i dlatego postanowiłam pokazać Wam jak zrobić ten prosty, ale za to bardzo efektowny naszyjnik, który będzie ozdobą letniej stylizacji :) Materiały otrzymałam od naszego patrona cyklu BIŻUTERIA - sklepu Elemenciki.pl . Podam Wam gotowe linki do produktów, ale ostrzegam, bo napewno znajdziecie tam dużo półproduktów, które nie pozostawią Was obojętnych ;)

To co, jesteście gotowi? 
Zaczynamy!


Potrzebne materialy (zapięcie splotem makramowym, wersja dłuższa):
- nożyczki.

Jeśli jednak zdecydujecie się na naszyjnik w wersji krótkiej potrzebne Wam będą też:
zapięcie  (u mnie karabińczyk).


Zaczeniemy od ucięcia dwóch kawałków sznurka. 
Długość zależy od zamierznego rezultatu.
Przypalamy końcówki co ułatwi nawlekanie kamieni.
Nawlekamy kamienie.


I robimy supełki aby kamienie się nie przesuwały.

Na drugi sznurek nawlekamy kamienie wraz z krawatkami (zastanówcie się jaką ilość muszelek chcecie umieścić w naszyjniku i nawleczcie odpowiednią ilość krawatek). 
Wiążemy supełki.


Ucinamy krótkie kawałki sznurka. Ilość kawałków sznurka będzie odpowiadała ilości muszelek.


Sznurek przewlekamy przez krawatkę i muszelkę.


Wiążemy supełek, ucinamy nadmiar sznurka i przypalamy sznurki :) Supełek pięknie chowa się w muszelce :) i tak ze wszystkimi muszelkami :)Prawda, że proste? :)

Sznurki łączymy supełkami tak aby sznurek kamieni był krótszy od tego z muszelkami :)


Na tym etapie musicie zdecydować o długości naszyjnika; jeśli będzie dłuższy, swobodnie przechodzący przez głowę możecie wykorzystać zapięcie splotem makramy, o którym pisała Wam już Monika :)


Macie to? :)


Na końcówki nawlekamy kamienie, wiążemy supełki i topimy końcówki :)


Tadammmmm!!! :)
Jeśli jednak wolicie krótszą wersję to czas na kółeczka montażowe i karabińczyk :)


Łączymy kółeczko z karabińczykiem...


Przez kółeczko przewlekamy końcówkę naszyjnika i powtarzamy splot makramy. To samo powtarzamy z drugim końcem naszyjnika przewlekając go przez kółeczko montażowe.


Powinno to wyglądać tak :) Różnorodność zapięć jest wielka, jeśli macie jakieś swoje ulubione to wykorzystajcie je i koniecznie pokażcie gotowe naszyjniki! :)A teraz cieszcie się swoim nowym naszyjnikiem :)Sklep www.elemenciki.pl  ma dla Was 10% rabatu na zakupy materiałów potrzebnych do utworzenia takich naszyjników i nie tylko. Więc jeśli potrzebujecie elementów do tworzenia biżuterii to zapraszamy na zakupy z kodem rabatowym 10%off,
wystarczy wpisać: DIY2019 
- kod jest ważny do końca wakacji czyli do 31 sierpnia 2019!!! 

Pozdrawiam Was serdecznie 
i czekam na Wasze komentarze! :)
Ola

3 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...