2019/04/07

TUTORIAL - Szkatułka w stylu vintage z papieru ryżowego od ITD COLLECTION

Witajcie Moi Kochani / Hello Friends

 Dziś mam przyjemność zaprezentować Wam szkatułkę w stylu vintage, udekorowaną przepięknym papierem od ITD COLLECTION. Po przejrzeniu niniejszego tutorialu przekonacie się, że wcale nie jest trudno wykonać takie pudełeczko. Jak sami widzicie ja zrobiłam ją w dwóch kolorach. Dół pomalowałam bejcą do drewna  
(w sklepach dla plastyków lub z materiałami budowlanymi, jest dość dużo różnych odcieni bejcy do drewna)
 i udekorowałam pastą strukturalną wykorzystując maskę, również od ITD COLLECTION.Potrzebujemy:

 Na samym początku całą szkatułkę przytarłam papierem ściernym (220). Następnie bardzo dokładnie okleiłam wieczko taśmą maskującą. 

Dół pomalowałam dwukrotnie ciemnobrązową bejcą do drewna (ładnie widać słoje, czego nie ma po farbie akrylowej) i dobrze wysuszyłam. Zabezpieczyłam jedną warstwą lakieru, żeby bejca zabrudziła pasty strukturalnej, którą zaplanowałam udekorować pudełko.

 Wykorzystując maskę ITD COLLECTION w prawym rogu (po obu jego stronach) przy pomocy szpachelki naniosłam pastę strukturalna i dobrze wysuszyłam. Dół praktycznie gotowy, pod koniec podczas lakierowania całej szkatułki jeszcze kilka razy pomaluję go lakierem. Tak się zapędziłam, że zapomniałam zrobić zdjęcia, za co bardzo Was przepraszam. Na końcu pracy pokażę z bliska jak wygląda wzór wykonany przy pomocy maski.
Zanim przejdę do dekorowania góry zawsze oklejam dół taśmą maskującą. Obie strony wieczka pomalowałam dwukrotnie białą farbą akrylową. 

Z papieru ryżowego IDT COLLECTION wyrywam motyw (ładniej się wtapia w całość niż wycięty) i przy użyciu kleju do decupage przyklejam go do wierzchu szkatułki. Po przyklejeniu jeszcze raz pomalowałam dokładnie klejem po papierze ryżowym. Podczas klejenia pilnujemy, żeby równiutko rozłożyć papier, nie zostawiając pęcherzyków powietrza. Ja zawsze maluję od środka do brzegów motywu. Po wysuszeniu górę przemalowałam jedną warstwą lakieru i wysuszyłam. 

Jak widać na poniższym zdjęciu wygląda to niezbyt efektownie, dlatego używając farbek akrylowych (trzeba je tak  dobrać i pomieszać, żeby otrzymać kolor zbliżony do  całości) domalowałam tło i brzegi wieczka szkatułki. 


Teraz zostało mi już tylko lakierowanie. Im więcej warstw lakieru nałożymy tym będzie lepszy efekt. Nie jestem w stanie odpowiedzieć ile tak naprawdę warstw musimy nałożyć. Z reguły ilość mieści się miedzy 5- 15 przy serwetkach, zaś przy papierach ryżowych znacznie więcej ( nawet do 30). Sprawdzamy ręką, jeśli wszystko ładnie się wyrównało, jest gładkie i nie ma zgrubień to znaczy, że wystarczy lakierowania. Ja z reguły mniej więcej co 3 warstwy przecieram powierzchnię bardzo cienkim papierem ściernym.  Na dół szkatułki dałam tylko 5 warstw lakieru, gdyż nie lubię gdy takie gładkie powierzchnie za mocno się błyszczą.
Szkatułka już praktycznie gotowa. Jako dekorację postanowiłam dodać kokardkę ze wstążki w kolorze korespondującym z różami na papierze, którego użyłam do pracy.
  
ITD COLLECTION ma naprawdę dużo cudnych papierów do decupage. Mam nadzieję, że spodoba się wam mój kursik. Wierzę, iż w gronie naszych czytelników znajdą się osóbki, które skuszą się na te cudne papiery
 i podzielą się z nami swoimi pracami wklejając je w komentarzach. Zapraszam serdecznie do wykonania swoich projektów, życząc wielu udanych i ciekawych projektów. W razie pytań służę pomocą i radą.

Pozdrawiam serdecznie.
|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||

11 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...