PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2019/08/26

GOŚCINNE WYSTĘPY / Katarzyna / Kolczyki z koralików Superduo

Witam serdecznie!

Dziękuję za zaproszenie na Gościnne Występy.
To wielka przyjemność móc podzielić się swoją pasją z innymi. 

Mam na imię Katarzyna i od pięciu lat tworzę bloga: rekodzielakasiuli.blogspot.com 

Początkowo zajmowałam się między innymi szydełkowaniem i haftem krzyżykowym, ale to właśnie tworzenie biżuterii skradło moje serce.
Chciałabym pokazać Wam jak wykonać proste kolczyki z koralików Superduo.Jestem tu dziś ponieważ moja praca została wyróżniona w wyzwaniu Koła i Spirale. 
Serdecznie dziękuje.


A teraz przejdźmy do naszego tutoriala
jak wykonać proste kolczyki z koralików Superduo.

Do wykonania kolczyków potrzebujemy:
- 24 koraliki Superduo (opcjonalnie Preciosa Twin)
- 10 koralików wielkości 4mm 
- koraliki drobne - Toho 11o - u mnie Permafinish Galvanized Aluminium 
- 2 metalowe listki zawieszki
- bigle 
- 2 kółeczka montażowe
- cienką igłę najlepiej do beadingu 
- nici - u mnie S-Lon AA w kolorze beżowym 
- ostre nożyczki
- szczypce "bociany" do biżuterii 


1. Na igłę nawlekamy nić o długości ok. 70cm.
2.Pierwsze okrążenie składa się z 4 koralików Toho (T) i 4 koralików Superduo (SD) nawlekanych naprzemiennie.


3. Zawiązujemy dwukrotnie supełkiem zostawiając ok. 10 cm ogonek, który na końcu odetniemy.  Powstało nam kółeczko z koralików jak na zdjęciu. Jeszcze raz przeciągamy nitkę przez wszystkie koraliki, aby wzmocnić okrążenie i schować supełek. Nitka musi wychodzić z koralika SD.


4. Przechodzimy do następnego okrążenia wbijając igłę w górny otwór SD.


5. Pomiędzy koraliki SD z poprzedniego okrążenia dodajemy teraz koraliki w kolejności 1T, 2SD, 1T.


6. Po zakończeniu okrążenia przeciągamy nić przez wszystkie koraliki aby wzmocnić konstrukcję kolczyka. Tak jak poprzednio nić musi wychodzić z koralika SD. Abyśmy mogli przejść do kolejnego okrążenia wbijamy się z górny otwór SD.


7. Teraz pomiędzy 2 koraliki SD dodamy 2 T, jak na zdjęciu.


8. W tym samym okrążeniu dodajemy koraliki 4mm (K4). Będziemy je nawlekać w kolejności 1T, 1K4, 1T.


9. Pomiędzy kolejne koraliki SD dodamy nasz listek: 1T, listek, 1T.


10. Powtarzamy punkty 7 i 8 do momentu aż znajdziemy się po przeciwległej stronie do naszego listka. Tutaj będziemy dodawać koraliki, do których zamontujemy bigiel. Nawlekamy kolejno 3T, 1K4, 2T.


11. Teraz igłę wbijamy z przedostatni koralik Toho i przeciągamy nić tak, aby wychodziła z drugiego dodanego koralika. 


12. Następnie nawlekamy 1T i przechodzimy przez SD. 


13. Okrążenie kończymy dodając ostatnią sekwencję z koralikiem K4 i przeciągamy nić przez wszystkie koraliki okrążenia nie pomijając tych, do których zamontujemy bigiel.


14. Na końcu musimy pozbyć się nitek. Kiedy przejdziemy przez wszystkie koraliki ostatniego okrążenia możemy pomiędzy nimi zawiązać supełek i przeciągnąć jeszcze przez kilka koralików po czym odciąć. To samo dotyczy naszego ogonka. Przewlekamy nić przez pierwszy rząd kilka razy zaciągając gdzieś pomiędzy koralikami supełek na nici i odcinamy. Teraz przechodzimy do zamontowania bigla.


15. Za pomocą "bocianów" rozwieramy kółeczko po czym montujemy je do koralika Toho, tak jak na zdjęciu poniżej. Zakładamy bigiel i zaciskamy. Gotowe!
Pierwszy kolczyk już mamy. Tak samo postępujemy w przypadku drugiego i możemy się cieszyć nową biżuterią :-)


Mam nadzieję, że kurs się Wam podobał.
Życzę powodzenia przy tworzeniu własnych kolczyków!

Pozdrawiam cieplutko :-)
Katarzyna


4 comments:

 1. Swietny kursik chociaz ja nie Bizuteryja :) pozdrawiam !

  ReplyDelete
 2. Kolczyki wyszły śliczne :) Kurs bardzo czytelny :) Pozdrawiamn

  ReplyDelete
 3. WITAJ! WITAMY W WIELKIEJ ŚWIĄTYNI ILLUMINATI WORLD RICHES.

  Czy jesteś biznesmenem, politykiem, muzykiem, studentem i chcesz być bogaty, potężny i sławny w życiu. Możesz spełnić swoje marzenia, ind. Jesteś członkiem Bractwa Iluminatów i otrzymujesz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 500 000 $. Jesteśmy gotowi zmienić Twoje życie, możemy spełnić Twoje marzenia i damy Ci wszystko, czego potrzebujesz w tym życiu ...

  * Bogactwo

  * Moc

  * sławny

  * Bogactwo

  Dzięki temu wszystkie twoje marzenia i pragnienia twojego serca mogą być całkowicie spełnione. Zdecydowałeś się dołączyć do wielkiego Bractwa Iluminatów, aby stać się bogatym i sławnym w żywej populacji, a poza tym będziesz chroniony przed wszelkim złem przeciwko tobie i życiu rodzinnemu.
  Jeśli naprawdę chcesz dołączyć do wielkiego Bractwa Illuminati, skontaktuj się z nami za pośrednictwem WhatsApp: 1 315 203 9948 lub naszego oficjalnego adresu e-mail: {officialilluminati999@gmail.com}.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...