2019/08/30

TUTORIAL - organizer na biurko z butelek

Witajcie.

Już za trzy dni nasze dzieci przywitają nowy rok szkolny. Część dzieciaków nie może się już doczekać, ale większość pewnie nie chce jeszcze wracać do szkoły :-).

Mam dziś dla Was pomysł na przygotowanie naszych pociech i ich biurek na nowy rok szkolny poprzez wspólne wykonanie eko organizerów na kredki i inne przybory.Do wykonania przyborników potrzebujemy:
- trzy plastikowe butelki (mogą być różnej wielkości),
- sznurki, włóczki lub tasiemki,
- klej na gorąco,
- taśma dwustronnie klejąca,
- nożyczki i nożyk.


Pracę zaczynamy od przycięcia butelek przy pomocy nożyka na wysokość kilku do kilkunastu centymetrów. Możemy każdą butelkę przyciąć na nieco inną wysokość.


Na butelkę naklejamy taśmę dwustronnie klejącą.

  
Następnie owijamy sznurek ciasno wokół butelki.


U góry butelki przy pomocy kleju na gorąco przyklejamy koronkę lub tasiemkę, aby ostra krawędź butelki nie stanowiła niebezpieczeństwa skaleczenia.


Tak przygotowujemy wszystkie pojemniczki.


Do ozdobienia butelek możemy również wykorzystać kolorowe wstążki.


Albo włóczki lub najróżniejsze inne sznurki, według uznania.


Następnie przyklejamy butelki do siebie przy pomocy kleju na gorąco. 


Miejsca sklejenia pokazują strzałki.Do ozdabiania butelek najlepiej użyć ulubionych kolorów sznurków, włóczki lub wstążki. Ponadto możemy ozdobić organizer kwiatkami, kokardą, koralikami, motylkami i innymi dodatkami. Wszystkie ozdoby umieszczamy przy pomocy kleju na gorąco. Gotowe.


Dzieci na pewno ucieszą się z możliwości wspólnej pracy przy przygotowaniu swojego organizera. Ponadto takie przyborniki możecie zrobić z wielu dostępnych w Waszych domach materiałów.
Życzę Wam wyśmienitej zabawy. 
Pozdrawiam, Monika.

2 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...