2020/05/17

#51 GOŚCINNE WYSTĘPY / Agi Przestrzeń Twórcza / Layout

STOPIEŃ TRUDNOŚCI / LEVEL : ŚREDNI / MEDIUM

Witajcie,
Dziękuję bardzo „DIY-zrób to sam” za wyróżnienie mojej pracy w Cyklu PAPIEROWO w marcu oraz zaproszenie mnie na Gościnne Występy.
 


Mam na imię Aga i tworzę swoją Przestrzeń Twórczą (www.przestrzentworcza.blogspot.com). Rękodziełem zajmuję się od ponad 9 lat. Początkowo zafascynowała mnie technika decoupage, potem przyszedł czas na scrapbooking, aż ostatecznie trafiłam na warsztaty mixedmedia i ta technika skradła moje serce. Lubię ten element zaskoczenia, jaki dają prace mixedmediowe…nigdy do końca nie wiem co ostatecznie uda mi się stworzyć ;-)  
 
Chciałabym Was zaprosić na wspólne tworzenie w technice mixedmedia. Maj i czerwiec to miesiące pełne różnych uroczystości. Dzień Mamy, Taty czy Dziecka to wspaniała okazja, aby wykonać osobisty prezent dla bliskiej nam osoby… albo dla siebie samej, bo każda okazja jest dobra, by uwiecznić wspomnienia.  W związku z tym zapraszam Was do wspólnego wykonania layout’u, idealnego na prezent Do wykonania pracy użyłam:
- gesso clear
- papier do scrapbookingu z wyraźnym motywem (ja użyłam przecudnego papieru z kolekcji "Summertime in blue” od ITD. Collection)
- zdjęcie
- elementy do wycinania (kwiatki, ptaszki)
- mgiełki (ja użyłam trzech kolorów, ale spokojnie wystarczą dwa)
- odciski z masy superlekkiej
- tekturki lub elementy z HDF’u
- biały i czarny tusz
- kuleczki 3d

- maska

- nożyczki
- klej magic lub inny klej lub żel
- dodatki: patyczki, kwiatkiTo jakich dodatków użyjecie zależy od motywu przewodniego Waszej pracy. Mi pasowały elementy
kwiatowe, ale możecie wykonać pracę np. w tematyce morskiej i użyć dodatków związanych z morzem
No to zaczynamy!

Układam wstępny plan LO (który w trakcie pracy ulegnie lekkiej modyfikacji;-))


Następnie pokrywam gesso cały papier do scrapbookingu oraz tekturowe elementy.
Jak papier wyschnie, nakładam gesso przez maskę.

Czekam aż wyschnie i zabieram się za mgiełki. Nakładam je pędzelkami, a następnie spryskuję wodą z małej buteleczki z atomizerem.

 

 Suszę nagrzewnicą dokładając wody i mgiełek do uzyskania zadowalającego efektu.Następnie układam kompozycję z tekturek i odcisków z masy (przykleiłam na heavy body gel).


Odciski z masy podmalowałam mgiełkami, zaś patyczki, elementy z tektury i HDF’u białym gesso.Gdy już „baza” jest gotowa, wklejam zdjęcie podklejone kawałkiem papieru. Patyczki tworzą nierówną powierzchnię, dlatego warto podkleić zdjęcie kawałkiem prostokątnej tektury, wtedy łatwiej je zamocować.


Ozdabiam wyciętymi elementami.

 
Następnie uznałam, że czegoś mi brakuje i dołożyłam kwiatki i pręciki :-PMiejscami nakładam heavy body gel i posypuję kuleczkami 3d (część się przykleja, reszta spada, i te co spadną wsypuję z powrotem do słoiczka…nic się nie zmarnuje ;-)) 


Zakrywam to czego nie chcę pochlapać, zanurzam patyczek lub cienki pędzelek w tuszu i chlapię ☺


Na koniec dokładam napis i praca jest gotowa!

 
Wystarczy go włożyć w ramkę i prezent gotowy ☺Mam nadzieję, że mój tutorial Wam się spodobał i zrobicie taki layout dla siebie lub dla kogoś bliskiego.


Życzę Wam przyjemnego tworzenia☺
Aga

11 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...