2020/11/16

#70 GOŚCINNE WYSTĘPY/ Ewa - Magiczny Zakątek / Świąteczny świecznik ze słoika

 Witajcie!

Mam na imię Ewa i jest mi niezmiernie miło wystąpić na blogu DIY.

 Jedna z moich  upcyklingowych prac zdobyła wyróżnienie w wyzwaniu, dzięki czemu zostałam zaproszona do Gościnnego Występu.Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się dawno temu od biżuterii, potem był decoupage, a ostatnio mixmedia. W swoich pracach często sięgam po przedmioty codziennego użytku i nadaję im nowy wygląd. Dzisiaj zapraszam na tutorial, w którym krok po kroku pokażę Wam, jak ze zwykłego słoiczka można wyczarować świąteczny świecznik.

Na początek wybieram słoiczek o nietypowym kształcie, dokładnie myję go gorącą wodą z płynem do naczyń, aby dokładnie odtłuścić powierzchnię. Po osuszeniu sięgam po pędzelek gąbkowy i preparat do szkła Efekt Szronu Transparentny i cieniutką warstwę nakładam na powierzchnię słoika równomiernie tapując. Zostawiam do wyschnięcia na 12 godzin. 

Po wyschnięciu słoik wygląda tak.

 


Następnie wycinam wybrane motywy z papierów ryżowych i przyklejam na szkło. 


Kolejnym krokiem jest zrobienie ramki wokół motywu. Ja wykonałam wyciski z masy samoutwardzalnej, jeszcze wilgotne uformowałam i przykleiłam do słoika. 

Po godzinie można zabrać się do ozdabiania. Za pomocą szablonu i pasty Ice Effekt z holograficznymi drobinkami imitującymi śnieg robię kilka gwiazdek i znowu zostawiam do wyschnięcia. 

Święta kojarzą mi się z błyskiem, brokatem, migoczącymi lampkami, więc dodatkowo ozdabiam detale klejem brokatowym.  

 Na koniec oplatam górę słoika  skręcanym sznureczkiem w czerwono-złotej kolorystyce i klejem na gorąco doklejam kilka świątecznych gałązek.

 

 Mam nadzieję, że efekt końcowy przypadnie Wam do gustu i sami pokusicie się do o wykonanie podobnego świecznika.


Dziękuję za możliwość wystąpienia jako Gościnna Projektantka na blogu DIY  i zapraszam na mojego bloga MAGICZNY ZAKĄTEK oraz Facebooka.9 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...