2017/05/17

TUTORIAL - JAK OZDOBIĆ PUDEŁKO NA KOMUNIJNĄ PAMIĄTKĘ?

Witajcie

Dziś postanowiłam zająć się gorącym tematem Pierwszej Komunii Świętej.
Z doświadczenia wiem, że czasami zapakowanie pamiątkowego drobiazgu stanowi problem. Dlatego też przygotowałam pudełko, w środku którego znajduje się kieszonka na komunijny drobiazg. Pudełko możecie ozdobić samodzielnie jako bazę wykorzystując to, co posiadacie w domu.

Do przygotowania opakowania potrzebne nam będą:

  • scrapowy papier
  • sznurek lniany, koronki, kwiatki papierowe, tekturki w kształcie liści
  • gesso i gąbeczka
  • klej, nozyczki, linijka, ołówek
  • a przede wszystkim-stare pudełeczko.Do swojej pracy użyłam pudełeczka po farbkach akwarelowych.


Pierwszym krokiem jest zagessowanie pudełka. Białą, szpachlową maź nakładamy przy pomocy gąbki na wierzchnią i boczną stronę pudełka i zostawiamy do wyschnięcia.Następnie docinamy papier scrapowy do rozmiarów wieczka oraz spodu i wnętrza pudełka (4 sztuki) plus jeden dodatkowy:


Papier przeznaczony na wierzch pudełeczka lekko strzępimy przy pomocy nożyczek i naklejamy nasze papiery na spód, wierzch i w środek pudełka (uwaga: papier środkowy będziecie musieli nieco zmniejszyć, aby zmieścił się bez problemu wewnątrz pudełka).


Kolejnym krokiem jest ułożenie dekoracji na wierzchu pudełka.Po ułożeniu dekoracji przyklejamy ją za pomocą kleju i w następnej kolejności zajmujemy się wnętrzem pudełka - wykonujemy schowek na prezent.Ostatni, piąty fragment papieru, przycinamy o 1 cm z dwóch boków i przy pomocy nożyczek i linijki zaznaczamy 3 poziome linie: dwie od góry w odległości odpowiednio 1 i 2 cm oraz jedną od dołu w odległości 1 cm od dolnego brzegu. Zaginamy papier do środka i podkładamy sznurek pod spód a następnie przyklejamy pierwszą, górną część papieru do dna w środku pudełka. 


W efekcie uzyskujemy schowek-klapkę, który ozdabiamy od góry przez dodanie kwiatków i koronki. Możemy dodatkowo dokleić okolicznościowy tekst na wierzch naszej klapki, zawiązać sznureczek-i-gotowe!


Mam nadzieję, że mój pomysł przypadł wam do gustu

Pozdrawiam gorąco


No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...