PL: Misją bloga DIY czyli zrób to sam jest propagowanie wsród czytelników kreatywnego myślenia i tworzenia rzeczy w duchu D.I.Y. czyli własnoręcznie, w domowym zaciszu i bez profesjonalnego sprzętu czy pomocy specjalistów. W tym celu na stronach naszego bloga publikujemy kursy (tutoriale), które krok po kroku, w łatwy i czytelny sposób, prezentują drogę od prostych elementów do finalnego produktu. ************************************************************************************************************************ EN: The mission of a DIY blog, is to propagate creative thinking and creating things in the spirit of "do it yourself", at home and without professional equipment or help from specialists. To this end we publish courses (tutorials) which are step by step in an easy and clear way, presenting the path from simple elements to the final product.

2018/05/26

TUTORIAL - Organizer na szydełka

Witajcie!

Dziś chciałabym Wam pokazać najprostszy z możliwych organizerów na szydełka.
Wiem, że osoby, które szydełkują często mają tak dużą ilość szydełek, że wkładają je wszędzie, gdzie popadnie ( ja tak mam). 
Sama dla siebie postanowiłam zrobić szydełkowy organizer - taki prosty, klasyczny, ale w trakcie wyszło zupełnie coś innego....
Chcecie ze mną poszydełkować?Zapraszam!Do wykonania robótki potrzebne będą:

 • włóczka w Waszym ulubionym kolorze,
 • szydełko o grubości odpowiedniej do włóczki,
 • kolorowe resztki włóczek,
 • igła do dzianiny,
 • opcjonalnie guziki
 • no i najważniejsza rzecz, to słoik lub puszka, bo na nim będzie założony organizer.
Pracę rozpoczynamy od łańcuszka: ilość oczek zależy od średnicy puszki, więc proponuję sprawdzać po obwodzie.


Gdy już mamy odpowiedniej długości łańcuszek, łączymy go oczkiem ścisłym (uważajcie, by nie poskręcał się przed połączeniem) i rozpoczynamy półsłupkami rzędy wokół łańcuszka.

Ja zrobiłam kilka pierwszych rzędów półsłupkami a resztę naprzemiennie: rząd półsłupków i rząd słupków.


Kiedy Wasza robótka osiągnie wysokość około 6 - 7 cm, możecie zmienić trochę taktykę (ja tak zrobiłam)
Zaczęłam robić rzędy słupkami, ale nie naokoło, tylko odwracając robótkę. Rzędy są wyrównane i z dwóch stron wyglądają tak samo. Czy to ważne? Myślę, że tak, bo początek, to także przód robótki, a od tego momentu robimy plecy, więc są one mniej widoczne i można je robić inaczej.
Oczywiście wszystko zależy od Was.


Robimy rękaw długości około 20cm (na tyle wystarczyło mi włóczki w jednym kolorze, więc jeśli chcecie, możecie pociągnąć dalej, sprawdzając długość Waszych szydełek przykładając je do robótki.)I tutaj  możemy zacząć robić na dwa sposoby: klasyczny i fantazyjny.
Pierwotnie miałam robić klasyczny, czyli jednokolorowy, stonowany, bez żadnych wariacji.
Jednak moteczki, które jakiś czas temu dostałam ( i skrupulatnie wykorzystuję) okazały się za małe, więc powstał pomysł, by wykorzystać, to co mam.Do oddzielenia szydełek w organizerze użyjemy igły i prostego ściegu łańcuszkowego - będą to równocześnie łodyżki  kwiatków, które przyszyjemy na górze.


Ścieg łańcuszkowy jest bardzo prosty i, o ile nie widać tego na zdjęciach, można odczytać z grafiki.
Grafika pochodzi ze strony http://wiano.eu


Gdy już mamy zrobione odpowiednie odległości na szydełka, czas zająć się kwiatami:
W jednym z postów Cyklicznego Szydełka, takowe właśnie znajdziecie, w innym zobaczycie,  jak zrobić wiosenne żonkile - takich właśnie ja użyłam do ozdobienia robótki lub inne kolorowe kwiatuszki
Do tego listki i guziczki przyszyte jako środki kwiatów.
Dodatkowo zrobiłam falbankę na górze, ale to już zależy od Waszej inwencji twórczej
Oprócz tego pokusiłam się o zrobienie łąki na dole robótki i całość wygląda tak:Czekam na Waszą interpretację organizera. 
Mam nadzieję, że pozytywnie mnie zaskoczycie.

Pozdrawiam,
Kasia - SmaszKa

4 comments:

 1. Całkiem fajny pomysł, ja swoje szydełka przechowuję w pudełku i tam jest im dobrze :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję.Pudełek mam trochę za dużo , bo ja kocham pudełka :D A szydełka lubię mieć pod ręką ;)Pozdrawiam ciepło

   Delete
 2. Fajnie wyszedł. Dawno,dawno temu robiłam coś podobnego na długopisy i tp. Szydełka ciągle po domu szukam, przydałby sie organizer. Może zdążę i coś zrobię:) Pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chętnie zobaczę!!! Bardzo szybko się robi, więc w tak zwanym międzyczasie można coś zdziałać :D Wiem, co mówię, bo mam dwa maluszki wszędobylskie i dałam radę :D Pozdrawiam.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...