2019/03/27

TUTORIAL - Pudełko z kolekcji OLD CARS ITD COLLECTION

Witajcie moi kochani. 

Dziś mam przyjemność podzielić się z Wami moim nowym projektem, czyli pudełkiem w kształcie sześcianu foremnego oklejonego przepiękną kolekcją Old Cars od ITD COLLECTION. Większość pudełeczek jakie wykonujemy jest w kształcie sześcianu.
Ja jednak tym razem postanowiłam utrudnić sobie zadanie i wymyśliłam pudełeczko  mające w podstawie sześciokąt foremny.Potrzebujemy:
 • baza pudełka i pokrywki, wykonana wyrysowana na papierze o gr 250-300
 • papie scrapowy ( ja użyłam papier z kolekcji Old Cars od ITD COLLECTION)
 • tusz Distress do tuszowania brzegów w kolorze zbliżonym do bazy pudełka, 
 • gąbeczka, lub aplikator do tuszowania,
 • nożyczki, 
 • klej, klej na gorąco
 • linijka,
 • ołówek,
 • jeśli ktoś posiada to bigownica,
 • serwetka papierowa, kwiatki, listki i inne materiały do dekoracji pudełeczka

Zanim zabrałam się za składanie pudełka przygotowałam sobie formę. Sądzę, że w internecie można znaleźć dużo szablonów na różnorodne pudełka, jednak jeśli ktoś chcę się pobawić to ołówek i linijkę w dłoń. Najpierw rysujemy sobie sześciokąt foremny lub inną dowolną figurę a następnie dorysowujemy ścianki tak jak ja to zrobiłam. Podobnie wykonujemy formę pokrywki, z tą różnicą, że z każdego boku figury będącej podstawą dodajemy 1 mm (pokrywka musi być odrobinę większa, aby bez kłopotu nakryć pudełeczko), zaś ścianki boczne pokrywki mają wysokość 2 cm.


Pracę nad naszym pudełkiem rozpoczęłam od bigowania linii złożenia pudełka i pokrywki. Ja wykonałam to przy użyciu bigownicy, ale zanim ją sobie zakupiłam używałam tępej strony nożyczek i linijki, lub zupełnie wypisanego długopisu.  


Składamy po liniach bigowania i dociskamy linijką, żeby ładnie się złożyło. Teraz czas przystąpić do oklejania pudełeczka. Ja lubię zostawiać trochę widocznej bazy dlatego moje  prostokąciki są mniejsze o 2 mm z każdej strony.  Wszystkie elementy do oklejenia ścianek bocznych pudełka są gotowe, tuszujemy ich krawędzie. Nie wyglądają wtedy tak sztucznie i fajnie wpasowują się w całość.


Wytuszowane ścianki doklejamy do bazy pudełka, układając je tak, żeby ze wszystkich stron były jednakowe odległości od krawędzi (bocznych, dolnych i górnych). Boki pudełka mamy już oklejone, więc czas teraz, żeby skleić pudełko w całość, nakładając klej na trójkąciki (zakład). Niektórzy używają do tego celu taśm dwustronnie klejących, ale ja tradycyjnie używam magika. Dłużej mi to zajmuje bo jednak musi on trochę dłużej schnąć, żeby dobrze skleić.


Gdy już mamy spód pudełka gotowy przechodzimy do pokrywki. Zanim zaczniemy oklejać ścianki boczne najpierw proponuję dokleić wierzch. Ja lubię gdy coś więcej się dzieje na pokrywkach dlatego okleiłam ją 2 warstwami papieru z kolekcji przełożonego brązowym. Każda warstwa jest mniejsza od poprzedniej o 2 mm od strony każdej ścianki. Przy górnej warstwie dodatkowo postarzyłam brzegi, szarpiąc je nożyczkami i tuszując.  Teraz możemy już okleić ścianki boczne naszej pokrywki i skleić je ze sobą wykonując to analogicznie do spodu pudełka.

Nasze pudełeczko już gotowe. Jeśli ktoś lubi proste przedmioty  może je już tak zostawić. Ja pozwoliłam sobie udekorować wierzch pudełka doklejając do niego serwetkę z wykrojnika
( jeśli ktoś nie ma można takie serwetki zakupić w grupach scrapowych na fb). kwiatki  foamiranowe, oraz listki. Każdy może wykonać dekorację wg swojego własnego pomysłu. 


Moje pudełeczko już gotowe i wygląda tak.


Osobiście uważam, że ta kolekcja jest naprawdę świetna i wcale nie potrzeba wiele dodatkowych dekoracji bo papier sam w  sobie jest bardzo dekoracyjny. Może ktoś z Was spróbuje się pobawić z innymi kolekcjami z ITD COLLECTION i podzieli się z nami swoimi pracami wklejając je w komentarzach. Zapraszam serdecznie do wykonania swoich pudełeczek w nietypowych kształtach, życząc wielu udanych i ciekawych projektów.
W razie pytań służę pomocą i radą.

Pozdrawiam serdecznie.

|| FACEBOOK ||  INSTAGRAM ||  PINTEREST ||

5 comments:

 1. Bogusiu świetne pudełeczko i super kursik !!

  ReplyDelete
 2. piękne! czy po takim pudełku mona malowac farba metaliczna?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie wiem jak farba metaliczna zadziała na papier o gramaturze 200 ale na bazowym nic się nie stanie bo to blok artystyczny więc farby nie są mu straszne. :)

   Delete
 3. Piękne pudełeczko, kształt i styl :) Stare samochody są piękne, jest teraz wystawa takich aut w Galerii Krakowskiej, polecam :)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...