2024/04/16

#87 GOŚCINNE WYSTĘPY // Bożena Cz // Artist Trading Cards

Witajcie. 

Zachęcam Was do wykonania kart ATC.

Na początek trochę informacji o tej małej formie w scrapbookingu.
Artist Trading Cards, skrótowo zwane ATC, to karta o wymiarach 2,5×3,5 cala (8,9×6,4 cm), która ma przeważnie kształt prostokąta.
Wielkość ATC jest taka sama, dzięki czemu możemy je przechowywać w foliowych koszulkach i albumach do kart kolekcjonerskich.

Tworzy się dwie lub więcej  ATC, z czego jedną zostawia się dla siebie, pozostałe ruszają "w świat". Przód karty ozdabiamy dowolną techniką, uruchamiamy naszą wyobraźnie i przelewamy na kartę to,  co nam w duszy gra :D

Na odwrocie podajemy tytuł pracy, imię i nazwisko jej autora, dane kontaktowe - e-mail oraz data powstania ATC oraz ilość kart w danej serii. karty to jedyna stała, reszta to nasza wyobraźnia! 

Powiem Wam jeszcze, że ja wykorzystuję swoje ateciaki też jako bilecik z życzeniami, który dołączam do prezentu. Zawsze to miły akcent.


 

To możemy zaczynać.

Przygotowujemy nasze bazy do kart. Możemy wykorzystać blok techniczny, resztki papierów scrapowych, tekturki, w każdym razie coś sztywniejszego oraz papiery, grafiki i inne materiały, które chcemy wykorzystać w naszej pracy.

Przycinamy papiery do określonej wielkości i naklejamy na nie wybraną grafikę, Lubię jak na moich kartach ATC jest ramka, więc na bazę z bloku technicznego naklejam gotową grafikę, którą przycinam do nieco mniejszego wymiaru niż baza. Mamy już gotowe tło!
Następnie naklejamy pozostałe wybrane przez nas materiały budując naszą kompozycję. Do wykonania kart wykorzystam część zawartości mojej paczki- niespodzianki, którą otrzymałam w ramach nagrody w poprzednim wyzwaniu od "Hurtowni Dodatków Krawieckich U Stefana".

Przyklejam wycięte karty z zielnika, kawałki koronki, grafiki roślin oraz postać dziewczynki.
Można dodać jakiś napis, ale to nie jest obowiązkowe.

I nasze karty już gotowe.

Dziękuje i pozdrawiam

1 comment:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...