2024/07/10

PAPIEROWO - Kartka z naturalnym elementem

Witajcie w kolejnej części cyklu PAPIEROWO!

 Największą inspiracją do tworzenia jest dla mnie natura, o czym już Wam pisałam w poście z lipcowym - kwiatowym wyzwaniu. 

W tym odcinku cyklu PAPIEROWO chciałabym pójść dalej w tę stronę i pokazać Wam, jak stworzyć kartkę z użyciem naturalnych elementów. 

Mam nadzieję, że mój pomysł Wam się spodoba!
Zanim przejdziemy do nowego tutorialu, mam dla Was wyniki konkursu z exploding boxem!

Po zaciętej walce o głosy, ostatecznym głosem naszego Sponsora wygrywa...

PAPIEROWA KOMNATA!


Gratulacje serdeczne!

Zgłoś się do mnie w sprawie nagrody

aleksandra.greszczeszyn@gmail.com


Wszystkim serdecznie dziękujemy za zgłoszenia! 

W tym odcinku oczywiście kolejny konkurs! 😁


***

A teraz już tworzymy coś nowego! 

Osobiście uwielbiam dodawać do swoich prac naturalne elementy! Wykorzystać można naprawdę wiele rzeczy choćby: patyki, szyszki, ususzone kwiaty, zboża, trawy, plastry drewna, chrobotek (ten akurat kupujemy, ale to nie zmienia faktu, że jest to element naturalny). U mnie ostatnio często pojawiają się prace z patykami i właśnie taką kartkę chcę Wam pokazać, Chociaż kto wie, może oprócz patyka znajdzie się na niej coś jeszcze, co mam pod ręką :) ?


Czego będziemy potrzebować?

1. Baza kartki DL od GoatBox.

2. Papier do scrapbookingu. U mnie kolekcja ScrapBoys - Old Farm.

3. Suche patyczki, gałązki.

4. Klej na gorąco.

5. Dowolne kwiaty 3D

6. Sznurek lniany

7. Gesso lub biała farbka

8. Ewentualnie sizal i tekturkowe listki


ZACZYNAMY!

Krok 1. Zanim zacznę cokolwiek robić z kartką bielę moje gałązki białym gessem. Może być też biała farbka akrylowa. Robię to gąbeczką. Gałązka nie ma być całkiem biała, tylko pobielona. 

Krok 2. Składamy bazę i wybieramy arkusze papieru. Moja kartka będzie miała dwie główne warstwy oraz kawałki do stworzenia kolejnych warstw, ale to potem. Najpierw wybieram dwa arkusiki na warstwy główne. Zwykle na spodnią warstwę wybieram papier ciemniejszy, a na wierzch nieco jaśniejszy.

 Drugą i trzecią warstwę przyklejam na dystansach i przejeżdżam radełkiem krawieckim.Brzegi dodatkowo lekko odginam, by uzyskać efekt bardziej trójwymiarowy. 


Krok 3. Wycinam liska z bloczka z kolekcji Bedtime Tales i umieszczam go na ramce z papierów Old Farm. Wokół niego będę budować kompozycję. 

Przyda mi się do tego sporo wyciętych elementów, które wcześniej sobie przygotowałam a także kwiaty (ja użyję takich z tkaniny)


Krok 4. Zaczynam układać kompozycję. Najpierw przyklejam klejem na gorąco naszą gałązkę, a właściwie jej kawałek, bo połamałam ją na kilka części, które będę dokładać do kompozycji.


Dokładam sizal, a następnie dwa kwiatki i kolejne gałązki u dołu kompozycji. 


Stopniowo doklejamy też listki i kwiatki z kolekcji ScrapBoys.

Kiedy już uznam, że moja kompozycja wygląda dobrze, mocuję ozdobne sznureczki i napis na kawałku tekturki. Napis pochodzi z dolnego paska dużej kolekcji ScrapBoys.
Krok 5. Pora na małe detale. Posypuję kwiatki i gałązki białą posypką (niby brokat, ale nie błyszczy). Robię to nakładając wcześniej trochę kleju na wybrane miejsca.


Następnie robię chlapania na kartce przy pomocy rozwodnionego, białego gessa i pędzelka.


Na koniec jeszcze czegoś mi brakuje i postanawiam dołożyć do kompozycji kilka listków, a raczej bazi tekturowych. Teraz jest już ładnie :)


Tak się prezentuje moja gotowa kartka. Ciekawa jestem, jak Wam się podoba? Jest już w takich trochę jesiennym klimacie, ale jak wiadomo u scraperek wszystko jest wcześniej ;) Na pewno znacie jakichś wielbicieli lisków i natury, którym można taką kartkę podarować na dowolną okazję.


***


Tradycyjnie mam dla Was KONKURS pod patronatem marki GoatBox. 

Do zgarnięcia paka - niespodzianka 😁 

Wasze zadanie polega tym razem na stworzeniu DOWOLNEJ PAPIEROWEJ PRACY Z NATURALNYM ELEMENTEM. Może to być kartka, layout, album. Ważne, by widoczny był naturalny element np. gałązka, szyszka, suszone kwiaty, kamyki, muszle i co tam jeszcze Wam przyjdzie do głowy 


Kilka najważniejszych zasad udziału w konkursie:

1. Konkurs polega na stworzeniu DOWOLNEJ pracy z papieru z użyciem NATURALNEGO ELEMENTU. Baza nie musi być od GoatBox, ale będzie nam miło, jeśli tak będzie :)

2. Praca musi być nowa - to znaczy niepublikowana przed dniem rozpoczęcia wyzwanie tj. 10.07.2024.

3. Zgłoszenie na FB, Instagramie czy blogu powinno zawierać link do tego posta i wzmiankę, że bierzesz udział właśnie w tym konkursie. Proszę również o oznaczenie mnie - KartOlki i bloga DIY.

4. Możesz zgłosić dowolną ilość prac.

5. Link do pracy wrzuć klikając na samym dole mojego wpisu: CLICK HERE TO ENTER.

(Czasami wklejając link trzeba usunąć na samej górze: "http", ponieważ jest to już umieszczone w okienku i się dubluje a  wtedy link nie chce się zapisać)


A teraz czekamy na Wasze prace!


Jak podlinkowac prace? Sprawdz tutaj1 comment:

  1. Gratulacje dla Komnaty!
    Kartka ciekawa i fajnie się prezentuje :)

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...